Bank PKO i Profile Zaufane, polski startup dla rozwoju IoT. Przegląd #ebiznes

08-06-2017, 08:37

W dzisiejszym przeglądzie przykład statystyk Profilu Zaufanego, dobra passa pewnego polskiego startupu i nie tylko. Zapraszamy do lektury.

  • Krakowski startup Efento jest jedną z 20 europejskich firm zaproszonych do udziału w projekcie poświęconym technologii dla NB-IoT (Narrow Band Internet of Things). W ramach projektu ma powstać nowa ogólnoświatowa sieć, w której czujniki (np. temperatury) będą łączyły się wprost z chmurą. Konsorcjum projektowe, tworzone m.in. przez T-mobile, Vodafone czy Huawei, planuje jeszcze w tym roku uruchomić usługi komercyjne. Niedawno prezes Deutsche Telekom Timotheus Höttges zaprezentował prototyp czujnika temperatury Efento, pracującego w tej technologii (źródło: materiał Efento).
  • Gra Total Tank Simulator studia pozyskała 500 tys. zł na rozwój i marketing produktu, w wyniku umów podpisanych m.in. przez QubicGames oraz TFI Capital Partners, które staną się udziałowcami właściciela gry - czyli spółki Noobz from Poland. Dzięki finansowaniu, spółka zadebiutuje na rynku NewConnect (źródło: materiał prasowy QubicGames).
  • Serwis do zamawiania jedzenia Pyszne.pl - jako pierwszy tego typu usługodawca w Polsce - wprowadza możliwość płatności bitcoinami. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownik przenosi się na stronę pośrednika płatności Bitpay. Polska jest kolejnym krajem - po Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii i Francji - w którym grupa Takeaway.com, właściciel Pyszne.pl, umożliwił płatność bitcoinami (źródło: materiał prasowy Pyszne.pl).
  • Od połowy października ubiegłego roku do dziś klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo założyli ponad 150 tys. Profili Zaufanych w bankowości elektronicznej. Jak wynika ze statystyk PKO BP, możliwość zakładania Profilu przez bankowość elektroniczną zwiększyła zainteresowanie tym rozwiązaniem - w ciągu pierwszych 10 dni od startu tej usługi klienci banku założyli ponad 25 tys. Profili. Wyraźny wzrost zainteresowania Profilami nastąpił po uruchomieniu przez Ministerstwo Cyfryzacji opcji sprawdzania punktów karnych przez internet (źródło: materiał prasowy PKO BP).
  • Polska firma Cherrypick Games zarobiła 2,5 mln zł przez 10 tygodni gry My Hospital (od 19 stycznia do 31 marca 2017 roku). Gra zdobyła ponad 3,5 mln użytkowników. Łącznie gry warszawskiego studia pobrano ponad 10 mln razy. Firma rozważą obecnie różne opcje finansowania dalszego rozwoju, w tym debiut giełdowy (źródło: materiał prasowy firmy Cherrypick Games).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.

>> Polecamy: Rachunki firmowe


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031