Komputer w plecaku, karta dźwiękowa na USB, nowe ekrany dotykowe. Przegląd #sprzęt

08-06-2017, 09:49

W dzisiejszym przeglądzie sygnalizujemy m.in. nowy pomysł kierowany do graczy, możliwość podkręcania dźwięku dzięki karcie na USB czy kolorowe laserowe drukarki A3. Zapraszamy do lektury.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • Plextor wprowadza nową rodzinę nośników SSD - Plextor S3 o pojemnościach 128, 256 i 512 GB, które są dostępne w wariancie SATA 3 i jako karta M.2. Dyski oferują do 550 MB/s i 520 MB/s sekwencyjnego odczytu i zapisu, natomiast technologia PlexNitro umożliwia wykorzystanie całej przestrzeni dyskowej. Firma opisuje nowy produkt jako odpowiedni dla użytkowników, którzy chcą zmodernizować komputer wyposażony w tradycyjny napęd HDD (źródło: materiał prasowy firmy Plextor).
  • Lexmark International zaprezentował nowe laserowe drukarki kolorowe A3 CX920 Series o wydajności druku do 65 str./min. Urządzenia charakteryzują się najwyższą pojemnością podajników papieru spośród kolorowych urządzeń laserowych Lexmark, wynoszącą 6 650 arkuszy. Komfort pracy ułatwiają umieszczone na interfejsie użytkownika takie aplikacje jak rozpoczęcie druku (Print Release) czy druk mobilny (Mobile Print). Urządzenia są w pełni kompatybilne z głównymi usługami Lexmark, np. z zarządzaniem drukiem (źródło: materiał prasowy firmy Lexmark).
  • Najnowsze modele ekranów dotykowych z serii BIG PAD od Sharp zostały wyposażone w dwa nowe przyciski chroniące prywatność użytkowników oraz technologię Direct Optical Bonding, która poprawia jakość rozpoznawania dotyku, dzięki usunięciu szczeliny powietrznej między panelem LCD i powierzchnią dotykową. Rozwiązanie takie jak Direct Optical Bonding oraz 10-punktowe rozpoznawanie dotyku w podczerwieni pozwalają podczas sterowania nowymi monitorami stworzyć wrażenie dotykowe zbliżone do pisania długopisem na papierze (źródło: materiał prasowy firmy Sharp).
  • OMEN by HP to nowa seria produktów dla graczy. Jedną z ciekawszych propozycji jest kompaktowy komputer OMEN X, który może zostać przymocowany do plecaka, by w pełni korzystać z wirtualnej rzeczywistości. Do plecaka z akcesoriami dołączone są cztery baterie typu „hot swap” i ładowarka – wygodne umiejscowienie baterii na uprzęży pozwala wymienić je bez zdejmowania plecaka. Urządzenie, wyposażone w fabrycznie „podkręconą” kartę graficzną NVIDIA® GeForce® 1080, zapewnia obsługę gier w rozdzielczości 4K. OMEN Command Center zapewnia kontrolę nad strumieniami danych – ruch sieciowy związany z grą jest kierowany do połączenia ethernetowego, a praca w tle odbywa się przez połączenie WiFi (źródło: materiał prasowy HP).
  • ADATA wprowadziła do swojej oferty dwa nowe modele pendrive'ów - UC360 i UC370. Obie pamięci wyposażone są w podwójne złącza USB-A oraz Micro USB w modelu UC360 i USB-C w UC370. Wytrzymałe obudowy i konstrukcja wykonana w technologii Chip-On-Board gwarantują odporność na wodę, kurz, wstrząsy i upadki. Łączność odbywa się przez port USB 3.1 z wykorzystaniem protokołu OTG (on the go). Dzięki niemu urządzenia nie wymagają instalacji sterowników i działają od razu po podłączeniu (źródło: materiał prasowy firmy ADATA).
  • Creative prezentuje nowy pakier przenośny: kartę dźwiękową na USB Sound Blaster PLAY! 3, która oferuje konwerter cyfrowo-analogowy oraz wzmacniacz słuchawkowy - wystarczająco mocny, aby obsługiwać różne modele słuchawek - od gier do klasy studyjnej. Wystarczy podłączyć urządzenie Sound Blaster PLAY! 3 do komputera i do wzmocnienia zestawu słuchawkowego lub głośników, by natychmiast poprawić jakość dźwięku (źródło: materiał prasowy firmy Creative).

Zapraszam do czytania i komentowania. Znacie nowość wartą zasygnalizowania? Napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że Wasza informacja trafi do kolejnego przeglądu.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Sharptag Plextortag Lexmarktag HP Omentag hptag Creativetag ADATA
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.