Ballmer: Windows Phone 7 na razie nie jest sukcesem

12-07-2011, 09:44

Dyrektor generalny Microsoftu przyznał, że mobilnego systemu operacyjnego nie można zaliczyć do niedawnych sukcesów firmy.

Microsoft zapowiedział niedawno, że jeszcze w tym roku powinna pojawić się polska wersja językowa Windows Phone 7, jednak korporacja jest na razie daleka od świętowania sukcesów.

>>Czytaj także: Binga ma pomagać w wykonywaniu zadań, nie tylko wyszukiwaniu

Sonda
Windows Phone 7 okaże się jeszcze sukcesem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Steve Ballmer z Microsoftu przyznał, że udziały WP7 w ciągu roku zmieniły się "z bardzo małych, na bardzo małe". Dyrektor generalny jest natomiast zadowolony z kluczowych produktów firmy, czyli nowego Microsoft Office'a oraz Windows 7.

Ten ostatni sprzedano już w ponad 350 milionach kopii, co Ballmer porównał do konkurencyjnego systemu operacyjnego Apple'a (nie wymieniając nazwy firmy), który może się pochwalić tylko 20 milionami sprzedanych kopii.

Na Microsoft Worldwide Partner Conference, odbywającym się w Los Angeles, Ballmer bardzo ostrożnie wypowiadał się na temat systemu mobilnego swojej firmy, natomiast jak zwykle nie szczędził entuzjastycznych prognoz na przyszłość. Choć Windows Phone 7 może się pochwalić udziałami na poziomie zaledwie 1 proc. w USA, dyrektor generalny powiedział, że w przyszłości "będzie widoczny duży postęp na tym rynku".

Ballmer nie chwalił się dokładnymi liczbami dotyczącymi Windows Phone 7, wspomniał jednak, że sprzedano już "miliony telefonów" i według jego informacji 90 proc. ich użytkowników poleciłaby podobny swojemu znajomemu.

>>Czytaj także: Windows Phone 7 jeszcze w tym roku po polsku


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy