Baidu zaprezentuje wkrótce swojego smartfona

13-05-2012, 21:18

Już w ciągu najbliższych dni udostępniony ma zostać smartfon chińskiego giganta wyszukiwarkowego Baidu - dowiedziała się agencja Reuters. Użytkownicy z Państwa Środka dotarli już do pierwszych zdjęć urządzenia.

Baidu zaprezentuje własnego smartfona, który bazował będzie na autorskim systemie operacyjnym mającym integrować rozwiązania chmurowe koncernu. Wcześniej chińska firma rozwijała platformę mobilną opartą o Androida.

Czytaj także: Yahoo wkrótce zacznie zwalniać

- Mamy kilku partnerów przy tym projekcie i ogłosimy więcej na ten temat w najbliższych dniach - powiedział Wang Jing szefujący w Baidu działowi mobilnemu (zob. Reuters, Baidu says to launch new smartphone next week). Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku koncern zaprezentował smartfona przy współpracy z firmą Dell, która zajęła się stroną sprzętową urządzenia.

Urządzenia z serii Baidu Cloud już teraz zostały sfotografowane przez użytkowników z Chin, którzy dzielili się zdjęciami w tamtejszych witrynach mikroblogowych. Smartfony przypominają nieco urządzenia z serii Nokia Lumia, jednak w najbliższej przyszłości dostępne będą jedynie dla osób mieszkających w Państwie Środka.

Na początku kwietnia również firma Google zapewniała, że będzie kontynuowała inwestycje w ChinachMamy tutaj rozkwitające centrum rozwoju oprogramowania, a nasze struktury sprzedaży będą wzrastały w najbliższym czasie. Reklamy displayowe, eksport, a także rynek mobilny rozwijają się tu znacznie szybciej niż przewidywaliśmy - mówił wtedy szef azjatyckiego oddziału firmy Google.

Czytaj także: Mobilne mapy szybko zyskują w Chinach


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930