Baidu na cenzurowanym rządu

26-04-2011, 13:12

Bycie kluczowym graczem na chińskim rynku internetowym nie ustrzegło Baidu przed otrzymaniem poważnego ostrzeżenia z Pekinu. Na firmę nałożona została kara.

Baidu jest największą chińską wyszukiwarką, posiada przeszło 60-procentowy udział w rynku. Notowana na nowojorskiej giełdzie firma aktywnie wspiera politykę Pekinu w zakresie cenzury, dokładnie kontrolując wyniki wyszukiwania, a także blokując nieodpowiednie treści w ramach innych świadczonych usług. Nie uchroniło to jednak firmy przed otrzymaniem poważnej reprymendy od władz.

>> Czytaj także: RIAA donosi na... Baidu

Chińskie ministerstwo kultury poinformowało o nałożeniu kar na czternaście serwisów internetowych za umożliwianie pobierania nielegalnych plików muzycznych. Wśród nich jest BaiduMP3, usługa muzyczna chińskiego giganta. Pekin podaje, że serwisy te nie dostosowały się do wcześniejszych żądań zaprzestania tego typu działalności - czytamy na stronach agencji Xinhua.

Jest to kontynuacja działań podjętych jeszcze w marcu. Wtedy też ministerstwo kultury zwróciło się do odpowiednich władz o podjęcie kroków prawnych przeciwko 54 stronom internetowym oferującym dostęp do nieautoryzowanej muzyki.


Źródło: Xinhua
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyszukiwarkitag muzykatag Chinytag cenzuratag Baidu
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy