Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Bądź grzeczny przed świętami. Kupuj bezpiecznie

redakcja 10-12-2010, 19:38

Świąteczne szaleństwo zakupowe w sieci już trwa. Mimo to warto na chwilę wyrwać się z ekstazy wyboru prezentów i przypomnieć kilka zasad, dzięki którym wzrosną szanse na to, że gwiazdkowe zakupy dotrą do tych, których chcemy obdarować. Może nam w tym pomóc uruchomiona kilka dni temu kampania na rzecz bezpieczeństwa zakupów w internecie - „Bądź grzeczny przed świętami. Kupuj bezpiecznie”, przygotowana przez serwis Allegro, Platnosci.pl, policje, UOKiK, Pocztę Polską, UPS, DHL Express oraz Bank Pekao SA.

Z roku na rok zwiększa się nie tylko budżet Polaków na zakup prezentów. Rośnie także popularność internetu jako miejsca szukania inspiracji i kupowania upominków świątecznych. Trzech na czterech Polaków będzie w tym roku szukało prezentów w sieci. Przyczyny są proste - wygoda, komfort, niższa cena, oszczędność czasu, większy wybór, możliwość dowozu do domu, a więc uniknięcie długich kolejek w sklepach.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zakupów w internecie zależy nie tylko od sprzedających, ale również, a może przede wszystkim, od kupujących. Wystarczy stosować kilka prostych zasad, kupować rozważnie i z głową, aby uniknąć niespodziewanych sytuacji. Podstawowe reguły bezpieczeństwa przypominają użytkownikom internetu eksperci ze wspomnianych firm i instytucji.

- Zależało nam na tym, żeby użytkownicy w jednym miejscu otrzymali kompendium wiedzy o tym, jak bezpiecznie robić zakupy w internecie – mówi Łukasz Nowak, Dyrektor Działu Zaufanie i Bezpieczeństwo serwisu Allegro. Kompleksowych informacji dostarczą im eksperci, przedstawiciele firm i instytucji, których działanie związane jest także z internetem. Krok po kroku przeprowadzimy Użytkowników przez kluczowe momenty dokonywania zakupów online. Pokażemy, jak bezpiecznie, bez nerwów, na spokojnie kupować w sieci.

Serwis Allegro wraz z Policją oraz Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów doradzają, jak właściwie wybrać przedmiot, na co zwrócić uwagę, aby wybrać solidnego i zaufanego sprzedawcę. Wyjaśniają także, co zrobić, jeśli paczka nie dotrze do nas w oczekiwanym terminie. UOKiK podpowie kupującym, jakie prawa przysługują im podczas zakupów w internecie.

Z kolei przedstawiciele banku Pekao SA oraz serwisu Platnosci.pl opowiadają między innymi o tym, jak bezpiecznie płacić w sieci i co zyskujemy dokonując e-płatności. Poczta Polska, UPS i DHL Express poinstruują, jak bezpiecznie wysłać przedmiot, jaką wybrać najlepszą i najbezpieczniejszą formę nadania i odbioru przesyłki. Wskażą także, jaki jest odpowiedni czas na kupowanie prezentów świątecznych w sieci.

Kampania pojawiła się na stronach nowego serwisu ecommerce.edu.pl poświęconego tematowi handlu w sieci.

http://www.ecommerce.edu.pl/bezpieczne-zakupy.html

A redakcja DI zaprasza przy okazji do naszego serwisu specjalnego Bezpieczeństwo Finansowe w Internecie, w którym gromadzimy informacje i porady dotyczące prowadzenia handlu, zakupów i płatności online.

https://bfi.di.com.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły: