AXN i Fox skorzystają z usług operatora ATMAN

17-08-2010, 12:42

ATMAN, operator telekomunikacyjny należący do ATM S.A., zawarł kolejne kontrakty w branży mediów i produkcji treści. Nowe umowy dotyczą świadczenia dedykowanej usługi dostarczania sygnału cyfrowego poprzez szerokopasmową sieć transmisji danych ATMAN.

Transmisja danych na potrzeby wideo pomiędzy nadawcą telewizyjnym a platformą cyfrową z wykorzystaniem infrastruktury światłowodowej ogólnopolskiej sieci ATMAN jest alternatywą dla tradycyjnej metody przesyłania sygnału telewizyjnego z wykorzystaniem satelity.

>> Czytaj też: Prawo telekomunikacyjne: co ważnego dla konsumentów?

Sonda
Czy jesteś zadowolony/a z ilości programów TV, które posiadasz?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Korzyściami wynikającymi z zastosowania rozwiązania proponowanego przez ATMAN jest nie tylko optymalizacja kosztów transmisji, ale przede wszystkim poprawa jakości sygnału i stabilności przesyłu danych od nadawców do platform cyfrowych. Jak twierdzą przedstawiciele ATMAN, poprawa parametrów przesyłanego sygnału może mieć również wpływ na jakość odbioru kanału telewizyjnego przez użytkownika końcowego.

Wśród klientów operatora ATMAN, którzy do tej pory skorzystali z takiej formy dostarczania sygnału cyfrowego, znajdują się polscy nadawcy, m.in. Telewizja Polska, TVN, Cyfra+, MTV oraz Kino Polska.

W ramach nowo zawartych kontraktów do grona klientów ATMAN dołączyli również AXN (kanał z portfolio sieci telewizyjno-kablowej Sony Pictures Television) oraz Fox International Channels Poland, których kanały przesyłają obecnie poprzez sieć ATMAN sygnał telewizyjny do cyfrowych platform nadawczych w Polsce.

>> Czytaj też: Co pisać do europosłów w sprawie Pakietu telekomunikacyjnego?

Dedykowana dla mediów oferta spotkała się z zainteresowaniem także producentów treści multimedialnych. Należący do ATM S.A. operator telekomunikacyjny dostarczy cyfrowy sygnał telewizyjny producenta programów telewizyjnych Endemol Polska do jednego z krajowych nadawców telewizyjnych.

Więcej nt. oferty telekomunikacyjnej na stronie: www.atman.pl


Następny artykuł » zamknij

60 mln zł na lokalny biznes

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag usługi medialnetag umowytag telekomunikacjatag ATMANtag ATM
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy