Awaria Allegro: Aukcje zostały przedłużone zgodnie z regulaminem

11-02-2013, 11:55

Wczoraj wieczorem miała miejsce awaria Allegro spowodowana atakiem DDoS. Oficjalny komunikat w tej sprawie trudno znaleźć, ale Allegro nie chowa głowy w piasek i przedłuża aukcje w ramach rekompensaty.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Problemy z dostępem do serwisu aukcyjnego Allegro.pl pojawiły się wczoraj o godzinie 21:25. Awaria trwała do godziny 0:25. Z informacji otrzymanych od Allegro wynika, że powodem awarii był atak DDoS pochodzący z zagranicy.

Z listów, jakie dotarły od wczoraj do naszej redakcji, wynika, że część użytkowników Allegro była zdezorientowana. Zazwyczaj informacje o wszelkich awariach pojawiały się na stronie "Nowości i komunikaty" dostępnej z poziomu strony głównej Allegro. Regulamin serwisu Allegro mówi zresztą, że taki komunikat o awarii powinien się znaleźć na tej stronie i powinien zawierać informację o ewentualnych rekompensatach.

W chwili pisania tego tekstu komunikatu nadal nie ma, ale rzecznik Allegro Paweł Klimiuk szybko udzielił wyjaśnień.

- Trwające aukcje zostały przedłużone zgodnie z regulaminem serwisu i zasadami rekompensat o 24 godziny. Komunikat pojawił się w cafe już wczoraj w nocy ok. 2, chociaż nie w wątku nowości i komunikaty, tylko tutaj: http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1641751-10-11.02-Komunikat-Problemy-techniczne - napisał Paweł Klimiuk w e-mailu do DI24.pl.

Można zgadywać, że niezamieszczenie informacji o awarii na stronie "Nowości i komunikaty" ma związek z tym, że obecnie na tej stronie najważniejszy jest wpis o nowej wersji Allegro, która ma być zaprezentowana już w środę. Nowe Allegro ma oznaczać m.in. nową szatę graficzną i nowy sposób prezentowania ofert, a także nowy układ kategorii, wyszukiwarkę i listy ofert. 

Awarie w regulaminie Allegro

Przy okazji ostatniej awarii warto przypomnieć, że załącznik nr 3 do regulaminu Allegro reguluje kwestię rekompensat za awarie i przerwy techniczne.

  • Jeżeli awaria trwa 6 godzin albo krócej, transakcje, których termin zakończenia przypada na czas trwania awarii oraz w okresie 15 minut po jej usunięciu, są przedłużane o 24 godziny.
  • Jeżeli awaria trwa dłużej niż 6 godzin, wszystkie transakcje, które trwały w momencie wystąpienia awarii, są przedłużane o 24 godziny albo odpowiednio o wielokrotność tego okresu w przypadku awarii trwającej dłużej niż 24 godziny.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.