Automatyka domowa przyciąga coraz więcej inwestorów

13-07-2018, 14:28

Automatyka cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród klientów, ale też wśród inwestorów. W lipcu jeden ze światowych liderów w dziedzinie automatyki dla domu nabył 100% udziałów polskiego producenta systemu smart home. Wartość sfinalizowanej transakcji opiewa na ćwierć miliarda złotych.

System oferowany przez Fibar Group był pierwszym działającym w pełni bezprzewodowo, co zapewniło polskiemu rozwiązaniu rozgłos na całym świecie. Od 2010 r. jest stale rozwijany o nowe produkty i funkcje, co pozwala firmie cieszyć się pozycją innowatora rynku smart home i internetu rzeczy (Internet of Things – IoT). Produkty poznańskiej firmy dostępne są na ponad 100 rynkach na całym świecie. Nice to zaś międzynarodowa grupa z siedzibą we Włoszech zajmująca się automatyką domową oraz rozwiązaniami z dziedziny bezpieczeństwa dla domu.

Pozyskanie włoskiego inwestora strategicznego pozwoli poznańskiej firmie na zaoferowanie jeszcze bardziej spójnego systemu smart home klientom. Dotychczas system współpracował z automatyką do bram garażowych, rolet itp. Dzięki połączeniu sił z włoskim producentem klienci docelowo mają otrzymać bardziej zintegrowane rozwiązania. Przykładowo poprzez integrację produktów w przyszłości będzie można nadawać zdalny, automatyczny dostęp do garażu wybranym autom lokalizowanym przez GPS bądź po numerach rejestracyjnych. Dla poznaniaków transakcja oznacza również powiększoną sieć dystrybucji produktów i inwestycję w działy R&D oraz moce produkcyjne.

Źródło: Fibar Group


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy