AutoMapa 6 pokaże ograniczenia prędkości

16-10-2009, 21:34

Kilkadziesiąt tysięcy znaków ograniczeń prędkości będzie można znaleźć w 6 wersji AutoMapy - poinformował producent oprogramowania.

Wszystkie drogi międzynarodowe, krajowe i wojewódzkie, a także Warszawa, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Szczecin i Radom jako pierwsze miasta w Polsce zostały zaopatrzone przez twórców AutoMapy w informacje o dopuszczalnej prędkości poruszania się na danym odcinku drogi.

- Nadmierna prędkość w połączeniu z często fatalnymi warunkami drogowymi i złym stanem nawierzchni to najczęstsza przyczyna wypadków. Kierowcy często nieświadomie zapominają, jaka jest dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi. Inicjatywa producentów AutoMapy doskonale wpisuje się w poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach – mówi Krzysztof Hołowczyc, najlepszy polski kierowca rajdowy.

Sonda
Czy przestrzegasz ograniczeń prędkości na drodze?
  • Tak
  • Nie
  • Nie prowadzę
wyniki  komentarze

Informacje o ograniczeniach prędkości, zawarte w bazę danych, dotyczą numerowanych dróg na terenie całej Polski. Zawierają blisko 16 tysięcy znaków początku i końca terenu zabudowanego, kilkadziesiąt tysięcy znaków ograniczeń prędkości, z czego ponad 20 tysięcy ograniczeń prędkości zlokalizowano na drogach międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich. Nad ich zebraniem pracowało kilka zespołów roboczych.

Informacja o ograniczeniach prędkości udostępniona zostanie bezpłatnie wszystkim użytkownikom AutoMapy posiadającym ważną licencję już w najnowszej wersji programu – AutoMapa 6.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy