Aukcje24 zakończy żywot w prima aprilis

27-02-2007, 20:05

Nie będzie to jednak okolicznościowy żart. Zniknięcie Aukcje24 z Sieci to efekt odzyskania przez QXL ricardo kontroli nad platformą aukcyjną Allegro.

Spór właścicielski o Allegro trwał trzy lata. W połowie ubiegłego roku udało się w końcu zawrzeć ugodę pomiędzy QXL Poland i QXL ricardo plc.

Po odzyskaniu kontroli nad Allegro brytyjska spółka QXL ricardo zdecydowała się porzucić "prowadzony w zastępstwie" serwis Aukcje24.pl i skupić się na czołowej polskiej platformie aukcyjnej. Od 1 marca zablokowane zostaną możliwość rejestracji w serwisie Aukcje24 oraz możliwość wystawiania nowych aukcji. Skrócony zostanie także czas trwania aukcji z opcją "Kup teraz".

Aukcje24.pl zniknie z Sieci 1 kwietnia, ale nie będzie to prima aprilis - informują przedstawiciele platformy.

Warto przypomnieć, że Aukcje24.pl powstało w wyniku przejęcia serwisu aukcyjnego Adico.pl przez spółkę QXL ricardo w październiku 2003 roku. Brytyjczycy grali na dwa fronty: z jednej strony walczyli w sądzie o odzyskanie kontroli nad Allegro, z drugiej - chcieli stworzyć konkurencję, gdyby odzyskanie tej platformy się nie powiodło.

Obserwatorzy rynku aukcji internetowych w Polsce wiedzą, że połączenie sił ekipy Adico.pl i technologii QXL ricardo w postaci platformy Aukcje24.pl nie wpłynęło na osłabienie pozycji Allegro. Dużo dynamiczniej rozwijał się uruchomiony w tym samym czasie serwis Swistak.pl, a gwoździem do trumny Aukcje24.pl było zapewne wejście (choć bardzo kulawe) na polski rynek światowego potentata aukcji internetowych - eBay.

Jak wynika ze statystyk mmisiek stats, pod względem liczby aukcji Allegro cały czas mocno pnie się w górę. Daleko w tyle pozostawia za sobą serwisy eBay.pl oraz Swistak.pl, walczące łeb w łeb o miano drugiej polskiej platformy. Porzucanej obecnie przez QXL platformie Aukcje24.pl, pomimo wielu prób przyciągnięcia do siebie internautów, nigdy nie udało się osiągnąć znaczącej pozycji.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Swistak.pltag QXL ricardotag QXL Polandtag eBaytag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy