ATMAN przejmuje całość sieci AC-X

31-03-2010, 14:14

W wyniku porozumienia z Crowley Data Poland należący do ATM S.A. ogólnopolski operator telekomunikacyjny ATMAN w ostatnich tygodniach przejął całkowitą odpowiedzialność (techniczną i handlową) za działanie w Polsce przedsięwzięcia AC-X.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


AC-X to dedykowana sieć węzłów dostępowych (Gigabit Ethernet) powiązanych łączami międzymiastowymi o dużej przepustowości (N×10 Gb/s). Usługa kierowana jest przede wszystkim do operatorów telekomunikacyjnych, dostawców dostępu do internetu i portali. AC-X daje możliwość wymiany ruchu z innymi sieciami oraz internetowymi dostawcami treści.

>> Czytaj też: ATM: 10,83 mln zł zysku netto w 2009 roku

Jak podają przedstawiciele firmy ATM, w związku z coraz większą popularnością tego przedsięwzięcia w najbliższym czasie planowany jest dalszy rozwój sieci poprzez utworzenie kolejnych węzłów AC-X w nowych lokalizacjach oraz wprowadzenie węzła integrującego operatorów przyłączonych do portów 10 Gb/s - poinformowali przedstawiciele firmy.

Jednocześnie kolejnym węzłem AC-X zostało należące do ATM S.A. centrum kolokacyjne Telehouse.Poland. Jest to obecnie trzeci węzeł AC-X na terenie Warszawy działający równorzędnie z węzłami w LIM i centrum kolokacyjnym ATMAN Grochowska. Rozszerzenie sieci o nowy węzeł zapewni klientom Telehouse.Poland dostęp do wszystkich usług operatora ATMAN oraz możliwość wymiany ruchu IP między sobą.

www.ac-x.pl

>> Czytaj też: ATMAN obecny w trzech największych węzłach międzyoperatorskich w EuropieSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag sieci komputerowetag przejęciatag ethernettag ATMANtag ATMtag AC-X
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.