ATMAN: kontrakty na 10 mln zł i szansa w LTE

19-01-2011, 13:10

Istotne umowy w zakresie sieci światłowodowych i świadczenia usług telekomunikacyjnych zawarł ATMAN - operator należący do ATM S.A. Teleinformatyczna spółka wiąże obecnie duże nadzieje z rozwojem i popularyzacją technologii LTE pośród swoich klientów.

Do najważniejszych kontraktów zawartych na rynku operatorów telekomunikacyjnych pod koniec 2010 roku ATM S.A. zalicza umowę podpisaną z jednym z operatorów notowanych na GPW w Warszawie oraz kontrakt ze spółką wchodzącą w skład jednej z największych grup medialno-telekomunikacyjnych w Polsce.

Realizacja umów już się rozpoczęła: pierwsze rozwiązania w zakresie operatorskich sieci światłowodowych zostały dostarczone jeszcze w 2010 roku, a ich wartość wyniosła ponad 3,6 mln zł. W kolejnych, przewidzianych na rok 2011 etapach, ATMAN udostępni tym partnerom infrastrukturę światłowodową o przewidywanej wartości około 6 mln zł.

>>> Czytaj: ATM: 10,83 mln zł zysku netto w 2009 roku

- Świadczone przez nas usługi stanowią element jednego z najciekawszych projektów telekomunikacyjnych realizowanych w ostatnich latach w Polsce. Bardzo nas cieszy, że ATMAN ma silną pozycję na rynku profesjonalnych usług operatorskich - ujawnił Maciej Krzyżanowski, wiceprezes zarządu ATM S.A. ds. operacyjnych. - W ostatnim czasie obserwujemy rosnące zainteresowanie innych operatorów sieciami światłowodowymi ATMAN w związku np. z implementacją LTE.

ATM S.A. spodziewa się, że zastosowanie nowych technologii 4G/LTE spowoduje istotny wzrost ruchu generowanego przez polskich użytkowników sieci. Wzmożona aktywność internautów przełoży się na zwiększenie zapotrzebowania na przepustowość ze strony firm, których działalność jest ściśle związana z internetem.

Operatorzy telekomunikacyjni zainteresowani wprowadzeniem LTE będą zmuszeni do uruchomienia bardzo dużej liczby stacji bazowych dla tej technologii. Te stacje bazowe trzeba będzie podłączyć do sieci szkieletowych operatorów łączami o bardzo dużej przepustowości. Kluczowa dla szerokiego wdrożenia i rozwoju LTE w naszym kraju może się więc okazać zdolność do zwiększania przepustowości tych łączy w kolejnych latach.

>>> Czytaj: Podwojenie liczby mobilnych internautów w roku 2011?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag siecitag operatorzytag LTEtag ATMANtag ATMtag światłowody
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031