Artenue zwycięzcą majowej edycji Business Mixera

23-05-2012, 09:57

Głosami ekspertów startup Artenue został ogłoszony najlepszym pomysłem biznesowym w maju. Zwycięzcy otrzymali tytuł Startupu Miesiąca, dzięki czemu mogą walczyć z innymi polskimi teamami o miano Startupu Roku i wyjazd do jednej z ambasad AIP Business Link: w Szanghaju, Dolinie Krzemowej lub Wielkiej Brytanii.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Business Mixer
fot. - Business Mixer
18 maja odbyło się otwarcie nowej, kolejnej po Warszawie, placówki AIP Business Link mieszczącej się przy ul. Mogilskiej 65 w Krakowie. Otwarciu towarzyszyła konferencja z cyklu Business Mixer. Jej tematem przewodnim był rynek aplikacji mobilnych i jego przyszłość w Polsce.

Wśród obecnych na spotkaniu ekspertów znaleźli się m.in. Piotr Wilam – pierwszy prezes Onet.pl, Dariusz Kocięcki – Business Development Manager w agencji marketingu mobilnego Looksoft, a także Dariusz Żuk – prezes Polski Przedsiębiorczej. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele firm Microsoft, Wealth Solutions i Samsung, którzy zaprezentowali swoje produkty w showroomach. Wydarzenie było transmitowane na żywo przez magazyn Bloomberg Businessweek Polska.

Czytaj: W Krakowie rusza nowoczesne centrum wspierania młodego biznesu

Business Mixer
fot. - Business Mixer
Spotkanie rozpoczęło się od dyskusji dotyczącej rozwoju technologii mobilnych i coraz większego popytu na aplikacje mobilne dającego szansę na powstawanie nowych śmiałych projektów biznesowych.

Następnie odbyła się część konkursowa. ScatchApp zaprezentował technologię pomagającą w przekształcaniu papierowych szkiców w działające interaktywne modele z wykorzystaniem kamery wbudowanej w telefon. Lingapp pokazał aplikację wspierającą naukę języka angielskiego, natomiast zwycięski Artenue przedstawił technologię wymiany zdjęć i dokumentacji między miłośnikami sztuki miejskiej, dając użytkownikom możliwość planowania alternatywnych wycieczek po każdym miejscu na ziemi.

Business Mixer
fot. - Business Mixer
Dodatkowym elementem wydarzenia była prezentacja gdyńskiego startupu Gurupa.pl, który zamienia graficzne projekty cyfrowe w wysokiej jakości wydruki na płótnach. Goście wydarzenia mieli okazję zobaczyć serię portretów gwiazd polskiego show businessu sfotografowanych przez Adama Balcerka.

Po ogłoszeniu werdyktu, rozpoczęła się część nieoficjalna. Goście udali się na 9 piętro budynku Meduza z widokiem na krakowską panoramę, gdzie w zrelaksowanej atmosferze mogli porozmawiać z osobami z branży.

Business Mixer
fot. - Business Mixer
Czytaj: AIP Business Link będą wspierać przedsiębiorczość

Kolejny Business Mixer odbędzie się w czerwcu w Warszawie. Startupy chętne do udziału w wydarzeniu zachęcamy do wysłania maila na adres olga.antkiewicz@przedsiebiorca.pl, aby dowiedzieć się więcej na temat zasad uczestnictwa w konkursie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.