Apple przygotowuje smartfona z większym ekranem

16-05-2012, 15:27

Nowa wersja smartfona iPhone będzie wyposażona w większy ekran - poinformowała agencja Reuters, powołując się na własnych informatorów. Już teraz rozpocząć się miała testowa produkcja nowych podzespołów.

Nowe ekrany dla kolejnej wersji smartfona iPhone będą jak zwykle przygotowywane przez koncerny z Japonii oraz Korei Południowej. Na liście firm znaleźć można m.in. LG Display, Sharp oraz Japan Display (zob. Reuters, Apple readies iPhone with larger screen: sources).

Czytaj także: Sprzedaż kluczowych dla HTC smartfonów opóźniona

Przekątna nowych ekranów ma wynosić 4 cale, a jak podają nieoficjalne źródła, również finalną produkcją wyświetlaczy zajmą się wspomniane wcześniej azjatyckie koncerny. Jeśli taki scenariusz się potwierdzi, produkcja nowych urządzeń (składanie z wytworzonych wcześniej części) może rozpocząć się w sierpniu.

Zastosowanie większych ekranów w nowych smartfonach od firmy Apple nie jest zaskoczeniem. Samsung, będący największym konkurentem kalifornijskiego koncernu na rynku smartfonów, już od dawna prezentuje takie urządzenia. Niedawno firma udostępniła sprzęt Galaxy S III z ekranem o przekątnej 4.8 cala.

Warto przypomnieć, że według IDC po pierwszym kwartale firmie Apple przypadało około 7,9% rynku smartfonów, natomiast Samsungowi aż 20,7%. Koreański gigant sprzedał w tym czasie aż 45 milionów urządzeń, a zatem nieco więcej niż jego amerykański konkurent. Samsung zepchnął w tym czasie również Nokię z pozycji największego producenta telefonów komórkowych.

Czytaj także: Spadła sprzedaż telefonów w pierwszym kwartale


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy