Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Apple przedstawiła iPhone 6s i 6s Plus, nowy Apple TV, watchOS 2, iPad Pro

10-09-2015, 09:27

Nowe urządzenia iPhone mogą teraz wyczuwać siłę dotyku, a nowe piórko ma uczynić iPada Pro wyjątkowo przydatnym urządzeniem. Te i inne nowości Apple pokazała w San Francisco.

Wczoraj na konferencji w San Francisco firma Apple przedstawiła nowe produkty. 

iPhone 6s i 6s Plus

Z oczywistych przyczyn najwięcej uwagi przykuły nowe modele smartfonów - iPhone 6s oraz 6s Plus. Urządzenia te wprowadzają technologię 3D Touch, która wyczuwa siłę nacisku na ekran, co oczywiście otwiera drogę do nowych sposobów sterowania aplikacjami (także grami). Film poniżej prezentuje to rozwiązanie. 

Ponadto iPhone 6s i 6s Plus wprowadzają funkcję Live Photos. Są to krótkie filmy, które robi się tak jak zdjęcia. Jeśli w czasie przeglądania przyciśniemy zdjęcie, widzimy krótki urywek danej sytuacji. Przykładowo mamy zdjęcie miasta, ale po przyciśnięciu zdjęcia samochody zaczynają się ruszać. Przypomina to nieco zdjęcia z filmów o Harrym Potterze. 

Ponadto kamera oferuje możliwość rejestrowania filmów w rozdzielczości 4K (3840 x 2160). Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich wprowadzonych poprawek. Nawet optyka zastosowana w kamerze jest ulepszona względem poprzedniego modelu.

Apple zachwala również procesor nowych iPhone'ów, który ma oferować o 70% szybszy CPU oraz o 90% szybszy GPU (dane producenta). 

iOS 9

Przedstawiając nowe smartofny firma Apple zapowiedziała, że nowy system operacyjny iOS 9 będzie dostępny od 16 września. Przypomnijmy, że ten system ma dawać m.in. nowe możliwości w zakresie wielozadaniowości. Dzięki funkcji Picture-in-Picture będzie można odtwarzać wideo i jednocześnie przeglądać strony internetowe. Jest też Split View, czyli możliwość podzielenia ekranu miedzy dwie aplikacje widoczne cały czas obok siebie (podobnie jak w Windowsie).

Funkcja Slide Over pozwala na jednoczesne pracowanie w drugiej aplikacji bez opuszczania pierwszej. W praktyce wygląda to tak, że użytkownik może wysunąć listę dostepnych aplikacji z bocznej krawędzi ekranu. Może być przydatne jeśli np. w czasie oglądania map chcemy odpisać na maila. 

iOS 9

Apple zachwala również asystenta Siri, który ma być dokładniejszy i bardzie "proaktywny", odpowiadając na pragnienia użytkownika jeszcze zanim pojawi się pytanie. 

iPad Pro

Kolejną nowością Apple jest nowy iPad Pro z wyświetlaczem Retina 12,9 cali, oferującym 5,6 mln pikseli. Urządzenie jest wyposażone w 64-bitowy układ A9X, co ma pozwalać na rywalizowanie z przenośnymi PC-tami.

Piórka oraz klawiatura są istotnymi dodatkami do tego urządzenia. Widać, że Apple chce rywalizować z pojawiającymi się na rynku hybrydami dla profesjonalistów i chce przekonać, że iPad może być urządzeniem do poważnych zadań. Mimo to waży tylko 723 gramy i ma 6,9 mm grubości. 

Wspomniana klawiatura - Smart Keyboard - jest pełnowymiarowa, ale zamknięta w niewielkiej i mocnej (według zapewnień producenta) obudowie. Piórko (Apple Pencil) ma gwarantować świetne odwzorowanie rysunków. Poniżej film przedstawiający iPada Pro. 

 

Cena urządzenia ma się zaczynać od 799 dolarów.

watchOS 2

Już w czerwcu były informacje o tym, że zbliża się nowa wersja systemu Apple dla zegarków. Ona również będzie dostarczona jako aktualizacja w dniu 16 września. Nowy system ma sprawić, że aplikacje zadziałają szybciej, pojawią się nowe tarcze zegarków i możliwość wyświetlania informacji na tarczy przez aplikacje od dostawców trzecich. Co istotne, korzystanie ze wszystkich nowych funkcji watchOS 2 będzie wymagało urządzenia z iOS 9.

Rozszerzony został wybór zegarków i pasków. Nie jest to bez znaczenia, bo paski mogą stanowić naprawdę świetny zarobek, a zegarki też sprzedają się nieźle. Pełna galeria dostępnych teraz zegarków  i pasków jest dostępna na stronie Apple.

Apple TV

Apple zaktualizowała również swój multimedialny odtwarzacz Apple TV. Pilot jest teraz wyposażony w Siri, więc można głosowo wyszukiwać dostępne treści. Ponadto deweloperzy mogą wykorzystać wbudowany akcelerometr i żyroskop, a także powierzchnię dotykową na pilocie. 

Apple TV

Apple TV jest wyposażone w nowy system tvOS, stworzony na bazie iOS. Dostępne jest SDK oraz API dla deweloperów, którzy chcieliby rozwinąć możliwości tego urządzenia. Apple teraz uważa, że aplikacje są przyszłością telewizji. 

Cena nowego urządzenia Apple TV zaczyna się od 149 dolarów. 

Jeśli chcecie obejrzeć wystąpienia przedstawicieli Apple na konferencji, musicie rzecz jasna odwiedzić stronę Apple


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data