Apple pokaże Mac OS X Lion, iOS 5 i iCloud

01-06-2011, 12:29

Pewne jest już to, że pojawi się kolejna wersja mobilnego systemu oraz nowa usługa w chmurze. Nowości zaprezentuje Steve Jobs podczas konferencji WWDC 2011 w poniedziałek.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zapowiadana przez nas jeszcze w marcu br. coroczna konferencja dla programistów Apple zbliża się wielkimi krokami. Firma nadal nie zapowiada nowego smartfonu - iPhone’a 5 (nazywanego też iPhone 4GS). Jednak prawie zawsze szef Apple, Steve Jobs, ma swoje „one more thing”.

Co Apple zaprezentuje na pewno

Sonda
Na który nowy produkt Apple najbardziej czekasz?
  • OS X Lion
  • iOS 5
  • iCloud
  • niezapowiadany iPhone
  • nie czekam na żaden produkt Apple
wyniki  komentarze

Apple już od kilku miesięcy oficjalnie pracuje nad nową wersją swojego systemu operacyjnego Mac OS X Lion, który ma być dostępny także z poziomu Mac App Store. System swoim działaniem ma być zbliżony do wersji mobilnej systemu. Wiele kształtów, usług i działań będzie podobnych do oferowanych przez iOS na iPadach (m.in. poczta elektroniczna).

Android ściga się z Apple'em w mobilnym oprogramowaniu, dlatego też firma z Cupertino nie mogła inaczej postąpić, jak zapowiedzieć kolejną wersję systemu. O systemie oficjalnie nie wiadomo nic. Jednak według krążących w sieci spekulacji iOS 5 ma zostać zupełnie przebudowany. Mają pojawić się usługi w chmurze, nowa aplikacja map oraz FindMyFriends (Znajdź moich znajomych).

Po tym jak Apple miało wydać miliard dolarów na serwerownię w Północnej Karolinie (USA), rynek IT spodziewa się też niezapowiadanego wcześniej iCloud. Według nieoficjalnych informacji usługa ta powinna zapewniać muzykę z każdego miejsca, miałaby też zastąpić MobileMe.

>> Czytaj też: iPhone 5 z wypukłym ekranem?

Podczas Worldwide Developers Conference (WWDC) 2011 odbędzie się ponad 100 sesji technicznych dla programistów. Spotkanie będzie miało miejsce w dniach 6-10 czerwca w hali Moscone West Center w San Francisco. WWDC każdego roku cieszy się ogromną popularnością. Bilety wstępu, które kosztowały ponad 1500 dolarów, zostały wyprzedane w 10 godzin.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.