Apple nie może opatentować iPada w Rosji. Wreszcie ktoś zaczął myśleć?

30-11-2012, 16:36

Nie wszędzie da się uzyskać patent na wzór prostokąta z zaokrąglonymi rogami...

Rosyjski Rada Patentowa odrzuciła wniosek Apple, w którym firma chciała uzyskać patent na wzór opisujący wygląd iPada. Koncern z Cupertino bezskutecznie stara się uzyskać taki patent w Rosji już od ponad dwóch lat.

iPad...

Wygląd iPada nie jest szczególnie skomplikowany. Fot. Yutaka Tsutano

Wzór zbyt ogólny?

Apple opatentowało niedawno w Stanach Zjednoczonych wzór iPada, który - jak wiadomo - jest zwyczajnym prostokątem z zaokrąglonymi rogami. Rosjanie znacznie trzeźwiej spojrzeli jednak na tego typu wniosek, dostrzegając przy okazji, że może on być wykorzystany po prostu do potyczek patentowych.

Sonda
Wygląd iPada jest unikalny?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Wzór jest wykorzystywany w nowoczesnych urządzeniach komunikacyjnych, produkowanych przez wiele różnych firm - czytamy w oficjalnej odpowiedzi dla spółki Apple. - Niezbyt duże różnice w wymiarach, wielkości ekranu czy położeniu przycisków nie są najważniejszymi kryteriami wyróżnialności.

Apple stara się patentować niemal wszystko, co tylko inżynierom firmy przyjdzie do głowy. Z jednej strony łatwo zrozumieć taką postawę koncernu, który ze względu na olbrzymią wartość, jest głównym celem różnego rodzaju trolli patentowych. Warto jednak pamiętać, że samo Apple również walczy z wykorzystaniem patentów. Niedawno spółka wygrała w sądzie z Samsungiem i pomimo miliardowych odszkodowań końca tego typu sporów nie widać.

Czytaj także: Drogie Apple, za cudze rozwiązania się płaci


Źródło: FIPS
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930