Apple kontra Spotify? Podobno planuje zakup Shazam

11-12-2017, 10:03

[aktualizacja] Jak w klasyku filmu polskiego, w miejsce "być może" wstawiamy "z pewnością". Apple chce osiągnąć więcej na rynku usług muzycznych, kupując aplikację mobilną Shazam, zintegrowaną obecnie ze Spotify. Wynik tej transakcji będzie interesujący dla rynku mobilnego dostępu do muzyki.

Aktualizacja 11.12.2017, wieczór: w podanych w poniedziałek 11 grudnia oficjalnym komunikacie Apple podaje, że kupił Shazam. Kwoty transakcji nie ujawniono. Podano jednak, że kupiona usługa naturalnie łączy się z Apple Music. Czy zostanie z nią zintegrowana? Być może. Podobno użytkownicy aplikacji na Android mogą spać spokojnie - wedle oficjalnego komunikatu, wieloplatformowość ma pozostać jedną z kluczowych zalet aplikacji.

Piszą o tym więcej:

BBC (z analizą), Bloomberg, CNBC (też z analizą), ArsTechnica, TheVerge, TechCrunch

Pisaliśmy wcześniej:

Apple wciąż tego nie komentuje, ale wydaje się to bardzo prawdopodobne - Shazam, aplikacja mobilna rozpoznająca utwory muzyczne i programy telewizyjne odtwarzane w pobliżu użytkownika, ma zostać kupiona przez giganta z Cupertino.

Mówi się, że kwota transakcji to ok. 400 mln dol., co nie jest sumą wysoką, biorąc pod uwagę wartość firmy oszacowaną po ostatniej rundzie finansowania na 1 mld dol.

Poprzednia "muzyczna" transakcja Apple - akwizycja Beats Electronics za 3 mld dol. w 2014 roku - zaowocowała stworzeniem Apple Music. Jeśli dojdzie do kupna Shazam, co zaproponuje Apple?

W oczekiwaniu na oficjalny komunikat, zobacz, co piszą o tym inne portale:

TechCrunch, BBC, The Verge, Reuter's


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Spotifytag Shazamtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy