Aplikacje Adobe AIR jeszcze w tym roku dla Androida (wideo)

20-08-2010, 15:15

Podczas gdy niedawno Apple oficjalnie wypowiedziało wojnę Adobe, Google w swoim Androidzie nie zamierza rezygnować z popularnych rozwiązań tej firmy.

Wszyscy mieliśmy niedawno okazję obserwować podszyty miłością konflikt między Adobe i Apple. Według Seve'a Jobsa Flash to relikt przeszłości, który z powodzeniem może zostać zastąpiony przez HTML5. Choć w puste zdania o promowaniu przez Apple otwartych standardów niewielu uwierzyło, podział na rynku stał się bardzo widoczny.

>> Czytaj więcej: Apple ogranicza konkurencję?

Sonda
Apple zrobiło błąd walcząc z Adobe?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Według informacji Mashable jeszcze w tym roku będzie można korzystać w Androidzie z aplikacji opartych o środowisko uruchomieniowe Adobe AIR. To wbrew pozorom bardzo istotna informacja, gdyż AIR już teraz dostępne jest na wszystkie popularne platformy desktopowe. W przyszłości może to być zatem idealny wybór dla programistów, którzy za jednym zamachem chcą przygotować proste narzędzie dla Windowsa, Linuksa, Mac OS i Androida.

Co ciekawe, instalacja Adobe AIR w Androidzie ma być niezwykle prosta, a całego procesu dokonamy z poziomu Android Market. Największym znakiem zapytania jest jednak wydajność uruchomionych w ten sposób narzędzi, która nawet na biurkowych komputerach często pozostawia wiele do życzenia.

Posiadacze starszych smartfonów będą musieli w tym przypadku obejść się smakiem, gdyż AIR ma działać wyłącznie w najnowszej wersji Androida 2.2, a ponadto do pracy wymagał będzie procesora ARMv7 i wsparcia dla OpenGL ES 2.0.

>> Czytaj także: Apple krótko trzyma deweloperów


Źródło: mashable
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Googletag Flashtag Appletag Androidtag AIRtag Adobe Flashtag Adobe AIRtag Adobe
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy