Aplikacja QMobile dla systemu Android

07-08-2010, 09:59

Aplikacja typu All-in-One Media Player pozwoli użytkownikom telefonów Android na zdalny dostęp do zapisanych zdjęć, muzyki i filmów wideo na dyskach sieciowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


QNAP Systems zaprezentował aplikację QMobile beta dla systemu Android umożliwiającą zdalne odtwarzanie multimediów na urządzeniach mobilnych z tym systemem.

>> Czytaj też: Gesty bez dotyku w urządzeniach z Androidem (wideo)

Sonda
Czy korzystasz z systemu operacyjnego Android?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

QMobile pozwala użytkownikom na zdalne odtwarzanie muzyki, cyfrowych zdjęć i materiałów wideo zarchiwizowanych na urządzeniach QNAP NAS i odtwarzania ich bezpośrednio na Androidzie. Wymagane jest połączenie z internetem, aby z każdego miejsca odtworzyć zawartość multimedialną znajdującą się na zdalnym serwerze NAS.

Telefony z systemem Android zdobywają w Polsce coraz większą popularność. QMobile to pierwsza aplikacja na tę platformę, umożliwiająca transfer pomiędzy serwerem NAS a urządzeniem z oprogramowaniem Android. Poprzednio zaprezentowana wersja tej aplikacji, dedykowana na telefony iPhone, spotkała się z dobrym przyjęciem – powiedział Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora QNAP w Polsce.

Qmobile dla Androida i iPhone'a
fot. - Qmobile dla Androida i iPhone'a
 Zdaniem QNAP Systems możliwość transferu treści multimedialnych sprawia, że kwestia synchronizacji danych pomiędzy serwerem a urządzeniem mobilnym przestaje mieć kluczowe znaczenie. Twórcy twierdzą, że można w ten sposób zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzenia mobilnego i przeglądać zawartość multimedialną, zapisaną bezpośrednio na zdalnym serwerze.

>> Czytaj też: Bezprzewodowy Presenter Wi-Fi

QMobile jest aplikacją kompatybilną z platformą z Android 1.5/1.6/2.1 współpracującą z oprogramowaniem QNAP NAS w wersji 3.3.0 lub wyższą. Nowe oprogramowanie do zarządzania 3.3.0 (wymagane dla QMobile) można pobrać bez opłat pobrane ze strony QNAP: www.qnap.comSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.