AOL sprzeda większość swoich patentów Microsoftowi

10-04-2012, 08:23

Ponad miliard dolarów będzie musiał zapłacić Microsoft za zbiór większości patentów firmy AOL. Transakcja ma pomóc internetowemu koncernowi w poprawie swojej kondycji finansowej, co już teraz docenili akcjonariusze spółki.

Tim Armstrong szefujący AOL ujawnił, że firma zamierza sprzedać Microsoftowi 800 z 1100 swoich patentów w zamian za nieco ponad miliard dolarów w gotówce. Pieniądze mają trafić do akcjonariuszy znajdującego się w trudnej sytuacji koncernu.

Czytaj także: Google i Facebook coraz bardziej wpływowe na rynku reklamy

Jak łatwo się domyślić, inwestorzy bardzo pozytywnie zareagowali na tego typu doniesienia. Cena akcji AOL wzrosła pod koniec tygodnia aż o 43%, natomiast z zapowiedzi Armstronga wynika, że Microsoft będzie miał również prawo do nabycia kolejnych 300 patentów należących do AOL.

Wśród patentów internetowego koncernu znajdują się technologie dotyczące reklam, wyszukiwania, generowania treści, sieci społecznościowych, multimediów, a także bezpieczeństwa. Warto zauważyć, że większość technologicznych gigantów (jak np. Yahoo) decyduje się na walki patentowe w sądzie, natomiast przejęcia tego typu walorów na dużą skalę są znacznie rzadziej spotykane.

W połowie marca AOL poinformowało o kolejnych zwolnieniach w firmie. Podejmujemy pewne strategiczne, jednak bardzo trudne zmiany, by lepiej wykorzystać nasze zasoby w kluczowych dla wzrostu firmy obszarach - mówiła rzeczniczka prasowa AOL Maureen Sullivan. Wcześniej z koncernu odeszli m.in. Eric van Miltenburg oraz Jason Shellen, którzy zasiadali w zarządzie spółki.

Czytaj także: Kolejne odejścia w AOL


Źródło: AOL, VentureBeat
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy