Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Answear.com zamyka ofertę akcji serii L z sukcesem. Na co przeznaczy 29 mln zł?

05-11-2023, 17:30

Polski serwis e-commerce, Answear.com, zakończył właśnie ofertę akcji serii L z impetem, zbierając maksymalne środki. Co to oznacza dla przyszłości firmy i przejętej niedawno marki RPM?

answear

W skrócie

Answear.com, popularny w Europie Środkowo-Wschodniej sklep internetowy z modą damską, męską i dziecięcą, z powodzeniem przeprowadził emisję akcji serii L, pozyskując 29 mln zł. Środki te mają być zainwestowane w rozwój marki PRM.

Szczegóły

  • Answear.com uplasował wszystkie oferowane akcje serii L po maksymalnej cenie 29 zł za akcję. Łączna suma pozyskana z oferty to 29 mln zł.
  • Kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój brandu PRM, przejęty przez spółkę na przełomie pierwszego i drugiego kwartału br.
  • Firma otworzyła się również na segment premium sneakers & streetwear, docierając do pokoleń Z i Alfa.
  • Oczekuje się rejestracji podwyższenia kapitału oraz wprowadzenia akcji na GPW.
  • Za zorganizowanie i przeprowadzenie oferty akcji serii L odpowiadał mBank. Doradcą Prawnym Emitenta w transakcji jest CK LEGAL Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy S.K.A.

Dlaczego to ważne

Pozyskane środki przez Answear.com to nie tylko sukces finansowy firmy, ale też ważny sygnał dla branży e-commerce mody w regionie.

Inwestycja w markę PRM może nie tylko zintensyfikować konkurencję, ale również przedefiniować oczekiwania konsumentów wobec segmentu premium.

Co mówią przedstawiciele firmy

Udało nam się uplasować wszystkie akcje po cenie maksymalnej. Zainteresowanie było duże, dlatego chcielibyśmy podziękować wszystkim inwestorom za zaufanie, docenienie naszego biznesu oraz możliwość wspólnego rozwoju Answear.com. Głęboko wierzę, że pozyskane środki zainwestowane w markę PRM istotnie wpłyną na dalszy dynamiczny rozwój naszego biznesu – komentuje Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com.

W krótkim czasie, bez konieczności sporządzania prospektu, udało nam się pozyskać z rynku 29 mln zł. Jeszcze w tym roku podejmiemy pierwsze działania skierowane na rozwój marki PRM. Pozyskane środki przeznaczymy na powiększenie oferty produktowej, otwarcie i rozwój działalności na nowych rynkach, a także wydatki marketingowe - mówi Jacek Dziaduś, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych Answear.com

Jak transakcja może wpłynąć na rynek

Transakcja ta może być czytana jako symptom wzrostu zaufania inwestorów do branży e-commerce mody, co może napędzać innowacje i zaostrzać rywalizację.

Jednocześnie otwiera to pytania o przyszłą strategię Answear.com wobec oczekiwań coraz bardziej świadomych i wymagających konsumentów.

Podsumowując

Sfinalizowana oferta akcji Answear.com stawia firmę w obiecującej pozycji na rynku fashion e-commerce, z potencjalnie nowymi perspektywami dla rozwoju marki PRM oraz rozszerzenia jej wpływów na nowe segmenty rynkowe.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepikfot. vecstockfot. Freepik

fot. ASICS