Anonymous zaatakowali strony Formuły 1

23-04-2012, 12:41

Aktywiści z grupy Anonymous zaprotestowali w charakterystyczny dla siebie sposób przeciwko łamaniu praw człowieka w Bahrajnie. Niedawno rozpoczął się tam lokalny etap wyścigów Formuły 1.

Oficjalna witryna Formuły 1 była przez pewien czas niedostępna dla użytkowników w związku z atakiem, który przeprowadziła grupa Anonymous. Włamywacze umieścili później na stronie wyścigów swoją własną wiadomość.

Czytaj także: Anonymous wypowiedzieli wojnę NYSE (wideo)

- Przez ponad rok mieszkańcy Bahrajnu walczą z reżimem króla Hamada ibn Isa al-Chalifa - czytamy w komunikacie Anonymous. - Byli mordowani na ulicach, rozjeżdżani przez samochody, bici, torturowani, porywani przez policję, a ich firmy niszczyły rządowe organy.

Anonymous krytykują nie tylko władze kraju, ale również kierownictwo Formuły 1, które odrzuciło wezwania opozycjonistów i obrońców praw człowieka zachęcających do rezygnacji z przeprowadzania Grand Prix Bahrajnu. Warto zauważyć, że w ubiegłym roku pierwszy etap wyścigów został odwołany w związku z masowymi protestami.

Tym razem do akcji przyłączyło się również wielu dziennikarzy, którzy po przybyciu do Bahrajnu zdecydowali się na natychmiastowy powrót do domu. Z relacjonowania wyścigów zrezygnowali jeszcze na lotnisku m.in. reporterzy agencji AP, AFP czy Sky News.

Pomimo licznych występków osób działających pod szyldem Anonymous członkowie grupy często wspierają protesty przeciwko dyktatorom oraz łamaniu praw człowieka. Niedawno przeprowadzano chociażby ataki na witryny chińskiego rządu w związku z cenzurą internetu, a na pewien czas zablokowano nawet dostęp do stron brytyjskiego MSW.

Czytaj także: Były lider LulzSec współpracował z FBI


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy