Anonymous atakują Koreę Północną. Przejęte konta na Twitterze i Flickrze

04-04-2013, 18:32

Czy wysiłki internautów będą w stanie wpłynąć na sytuację w Korei Północnej?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Znana grupa haktywistów - zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami - rozpoczęła atak na oficjalne profile Korei Północnej w popularnych serwisach. Anonymous publikowali swoje wiadomości m.in. na oficjalnym profilu państwa @uriminzokki na Twitterze czy w serwisie Flickr:

Konto Korei Północnej na Flickr

Konto Korei Północnej na Flickr (fot. The Next Web)

Na najważniejszych serwisach społecznościowych się jednak nie zakończyło. Anonymous zdołali również podmienić grafiki w sklepach Ryomyong.com oraz Aindf.com, a oficjalna strona państwa Uriminzokkiri.com była niedostępna - prawdopodobnie po prostu w wyniku ataku DDoS, który nie oznacza jednak włamania.

Anonymous dostarczą wolny internet?

Sonda
Działania Anonymous mają sens?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Mamy kilku ludzi na Ziemi, którzy pracują nad tym, by dostarczyć prawdziwy internet do kraju, wykorzystując łańcuch długodystansowych przedłużaczy sygnału Wi-Fi na odpowiednich częstotliwościach, by nie zostały zagłuszone - zapewniają Anonymous w komunikacie opublikowanym na PasteBin. Grupa informuje również, że ma dostęp do infrastruktury niektórych operatorów telefonicznych.

Pomimo efektownego przejęcia kont w profilach społecznościowych i ataku DDoS, trudno nazwać działania Anonymous szeroko zakrojonymi. Bez wątpienia nie poprawiają one wizerunku Korei Północnej, jednak równie mało prawdopodobne, by publikacja humorystycznych zdjęć miała nakłonić dyktatora do odejścia ze stanowiska czy zmiany ustroju w kraju - czego żądali wcześniej członkowie Anonymous.


Źródło: The Next Web


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.