Anna Dymna Kobietą Dekady

23-03-2011, 23:21

W internetowym głosowaniu na Kobietę Dekady portalu Onet.pl zwyciężyła Anna Dymna, aktorka i założycielka fundacji "Mimo wszystko". Na zwyciężczynię zagłosowało 11550 osób.

- Te wszystkie Panie, które zostały zgłoszone do tego plebiscytu, te, które znalazły się w dziesiątce, są moimi mistrzami i moimi autorytetami, i gdyby nie one, to pewnie nie miałabym odwagi ani śmiałości starać się ten świat trochę zmieniać, żeby był trochę lepszy i jaśniejszy - stwierdziła Anna Dymna, Kobieta Dekady Onet.pl.

>> Czytaj też: Gemius: Internet jest kobietą

Sonda
Czy Twoim zdaniem Anna Dymna jest Kobietą Dekady?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Pierwsza faza plebiscytu polegała na przesyłaniu zgłoszeń od internautów. Napłynęło prawie 200 nominacji kobiet, zarówno tych znanych, jak i tych nieznanych, które na co dzień swoją ciężką pracą na rzecz społeczności czy bliskich udowadniają, że są godne najwyższego podziwu.

W kolejnym etapie, podczas spotkania Kapituły Plebiscytu, wyłonionych zostało 10 finalistek, na które mogli głosować internauci. Kierowałyśmy się pewnymi kryteriami: mądrością tych osób, osobowością, siłą charakteru i wielkim sercem - przyznała aktorka Edyta Jungowska, członkini Kapituły Plebiscytu.

Anna Dymna, Kobieta Dekady Onet.pl
fot. Wikipedia - Anna Dymna, Kobieta Dekady Onet.pl
Oprócz laureatki, do tytułu Kobiety Dekady nominowanych było dziewięć pań, których działalność wywarła wrażenie na internautach: siostra Małgorzata Chmielewska, Dorota Drozdowska-Szymborska, Elżbieta Gurska, Krystyna Janda, Emilia Kotowska-Wilgosz, Irena Koźmińska, Henryka Krzywonos, prof. Maria Siemionow i prof. Magdalena Środa.

>> Czytaj też: Anna Streżyńska wśród najważniejszych kobiet w światowej telekomunikacji

Specjalne wyróżnienie Kapituły Plebiscytu przyznane zostało Izabeli Jarudze-Nowackiej. „Zawsze wierna swoim ideałom, mocno stojąca na straży swoich poglądów. Pokazała, że można walczyć o miejsce kobiet w męskim świecie polityki z klasą i nie tracąc przy tym kobiecości. Miała potencjał, aby zostać kobietą wielu dekad” - napisały członkinie Kapituły w uzasadnieniu.

Plebiscyt trwał od 3 lutego do 18 marca. W sumie oddanych zostało 27751 głosów.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy