Animowani bohaterowie opowiadają o zjawiskach gospodarczych

22-09-2011, 08:04

Negocjacje, ryzyko, kryzys, korupcja, szara strefa, monopol, lobbing, bank centralny, giełda, akcje, marka, biznesplan - to tematy animowanych filmów, które mają pomóc uczniom zrozumieć trudne zagadnienia ekonomiczne. Ruszyła właśnie IV edycja konkursu Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne.

Przyjemna i pożyteczna nauka ekonomii

Sonda
Znasz podstawowe pojęcia ekonomiczne?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania gospodarki i najważniejszych pojęć, z którymi spotykamy się, czytając codzienną prasę czy serwisy internetowe. Podstawowa wiedza z zakresu finansów i ekonomii jest niezbędna każdemu wchodzącemu w dorosłe życie młodemu człowiekowi - zarówno do zrozumienia wszelkich mechanizmów funkcjonowania państwa i społeczeństwa, jak i do zarządzania finansami osobistymi. Organizatorzy konkursu publikują gotowe do pobrania scenariusze zajęć lekcyjnych, przy realizacji których można z powodzeniem wykorzystać filmy konkursowe.

Na specjalnej stronie internetowej konkursnbp.edukator.pl pojawiło się 12 nowych filmów animowanych. Każdy z nich wyjaśnia istotę wybranego pojęcia z dziedziny ekonomii, finansów, gospodarki. W tej edycji są to: akcje, bank centralny, biznesplan, giełda, korupcja, kryzys, lobbing, marka, monopol, negocjacje, ryzyko, szara strefa.

Czytaj też: Nowa strona dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Jedna z postaci w animowanych filmach edukacyjnych
fot. - Jedna z postaci w animowanych filmach edukacyjnych
Aby wziąć udział w konkursie należy obejrzeć edukacyjne kreskówki, zarejestrować się za pomocą specjalnego formularza, odpowiedzieć na losowo wybrane pytania dotyczące prezentowanych w animacjach pojęć ekonomicznych (można to zrobić tylko raz) oraz wymyślić hasła promujące cały tegoroczny cykl filmów konkursowych. Pierwsze 2000 zgłoszonych szkół otrzyma na życzenie nieodpłatnie DVD z kompletem 48 filmów animowanych, w tym z 12 konkursowymi, które można będzie wykorzystać jako materiał uzupełniający na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości czy nawet geografii lub lekcji wychowawczej. W tym roku organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe dla uczniów, ich opiekunów, a także szkół.

W edukacyjnych kreskówkach wezmą udział: Eugeniusz Locim, Wynalazca, Król oraz ich liczni przyjaciele. Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami konkursu są Fundacja Nauka i Wiedza oraz Narodowy Bank Polski.

Konkurs potrwa do 16 grudnia 2011 r. a jego wyniki zostaną ogłoszone do 31 stycznia 2012 r. Szczegóły dotyczące nagród oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: konkursnbp.edukator.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031