Android zastąpi Windowsa na PC-tach? Coraz więcej producentów się o to stara

09-01-2014, 14:25

Android jako system na PC-ty? Czołowi producenci, tacy jak HP i Asus, mają zamiar promować takie używanie Androida, początkowo poprzez komputery z dwoma systemami na pokładzie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W roku 2012 szef firmy Acer odgrażał się Microsoftowi porzuceniem Windowsa i sięgnięciem po alternatywy na rynku PC. Była to reakcja na to, że sam Microsoft postanowił konkurować z producentami OEM. Wszyscy podśmiewali się z tych pogróżek, twierdząc, że alternatywa dla Windowsa nie istnieje. 

Alternatywy oczywiście były, choćby Linux, ale to ciągle system niszowy. Nikt też nie wierzył w sukces Chrome OS, ale teraz pojawia się nowe zagrożenie. Z informacji opublikowanych z okazji targów CES 2014 wynika, że zagrożeniem dla Windowsa może być Android, także na PC-tach.

Intel i AMD chcą Androida

Pisaliśmy już o tym, że Intel rozważa wprowadzenie na rynek urządzeń z dwoma systemami (Windowsem i Androidem). Podobne plany ma jego rywal, firma AMD.

Na początku tego tygodnia AMD ogłosił postępy we współpracy z firmą BlueStacks, której celem jest dostarczenie Androida na tabletach z Windowsem, notebookach i komputerach biurkowych. Przedstawiciele AMD mówią, że zarówno Android, jak i Windows, to dojrzałe systemy dobrze znane użytkownikom, którzy chcą mieć dostęp do swoich aplikacji na różnych urządzeniach. 

Systemy mobilne na all-in-one PC

Ponadto firma HP również w tym tygodniu ogłosiła, że wprowadzi na rynek komputer stacjonarny typu all-in-one z Androidem (HP Slate21 Pro AiO - na zdjęciu poniżej). Może się to kojarzyć z ostatnio ogłoszonym przez LG, zamiarem wprowadzenia na rynek komputera Chromebase, czyli urządzenia all-in-one PC z systemem Chrome OS. Tak czy owak znani producenci komputerów są gotowi wstawiać do maszyn stacjonarnych systemy mobilne.

zdjęcie

Android i Windows na hybrydzie

Na koniec dodajmy, że Asus przedstawił urządzenie Transformer Book Duet (TD300). Jest to hybryda o cechach tabletu i laptopa, wyposażona w Androida i Windowsa. Użytkownicy mogą zmieniać system niezależnie od tego, czy pracują w trybie laptopa, czy tabletu.

zdjęcie

Sonda
Czy Android może być alternatywą dla Windowsa na PC-tach?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Podsumujmy: Intel, AMD, HP, Asus oraz LG pracują nad tym, aby użytkownicy komputerów osobistych mieli możliwość korzystania zamiennie z Androida i Windowsa. Microsoft powinien odczytać tę informację w następujący sposób: "kilku znaczących producentów stara się o to, aby użytkownicy ich urządzeń odzwyczajali się od używania wyłącznie Windowsa".

To zjawisko nie jest zaskakujące. Od dłuższego czasu mówiono, że technologiczny postęp zbliża osiągi urządzeń mobilnych do osiągów komputerów biurkowych. Spodziewano się, że może to zachęcać do przenoszenia systemów mobilnych na większe urządzenia. Dziś to zjawisko nie jest już tylko możliwością na przyszłość. To się dzieję, a dla Microsoftu nie jest to dobra wiadomość. Nie dziwmy się zatem, że gigant może rozważać udostępnienie swojego systemu bezpłatnie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.