Android jako system na PC-ty? Czołowi producenci, tacy jak HP i Asus, mają zamiar promować takie używanie Androida, początkowo poprzez komputery z dwoma systemami na pokładzie.
W roku 2012 szef firmy Acer odgrażał się Microsoftowi porzuceniem Windowsa i sięgnięciem po alternatywy na rynku PC. Była to reakcja na to, że sam Microsoft postanowił konkurować z producentami OEM. Wszyscy podśmiewali się z tych pogróżek, twierdząc, że alternatywa dla Windowsa nie istnieje.
Alternatywy oczywiście były, choćby Linux, ale to ciągle system niszowy. Nikt też nie wierzył w sukces Chrome OS, ale teraz pojawia się nowe zagrożenie. Z informacji opublikowanych z okazji targów CES 2014 wynika, że zagrożeniem dla Windowsa może być Android, także na PC-tach.
Pisaliśmy już o tym, że Intel rozważa wprowadzenie na rynek urządzeń z dwoma systemami (Windowsem i Androidem). Podobne plany ma jego rywal, firma AMD.
Na początku tego tygodnia AMD ogłosił postępy we współpracy z firmą BlueStacks, której celem jest dostarczenie Androida na tabletach z Windowsem, notebookach i komputerach biurkowych. Przedstawiciele AMD mówią, że zarówno Android, jak i Windows, to dojrzałe systemy dobrze znane użytkownikom, którzy chcą mieć dostęp do swoich aplikacji na różnych urządzeniach.
Ponadto firma HP również w tym tygodniu ogłosiła, że wprowadzi na rynek komputer stacjonarny typu all-in-one z Androidem (HP Slate21 Pro AiO - na zdjęciu poniżej). Może się to kojarzyć z ostatnio ogłoszonym przez LG, zamiarem wprowadzenia na rynek komputera Chromebase, czyli urządzenia all-in-one PC z systemem Chrome OS. Tak czy owak znani producenci komputerów są gotowi wstawiać do maszyn stacjonarnych systemy mobilne.
Na koniec dodajmy, że Asus przedstawił urządzenie Transformer Book Duet (TD300). Jest to hybryda o cechach tabletu i laptopa, wyposażona w Androida i Windowsa. Użytkownicy mogą zmieniać system niezależnie od tego, czy pracują w trybie laptopa, czy tabletu.
Podsumujmy: Intel, AMD, HP, Asus oraz LG pracują nad tym, aby użytkownicy komputerów osobistych mieli możliwość korzystania zamiennie z Androida i Windowsa. Microsoft powinien odczytać tę informację w następujący sposób: "kilku znaczących producentów stara się o to, aby użytkownicy ich urządzeń odzwyczajali się od używania wyłącznie Windowsa".
To zjawisko nie jest zaskakujące. Od dłuższego czasu mówiono, że technologiczny postęp zbliża osiągi urządzeń mobilnych do osiągów komputerów biurkowych. Spodziewano się, że może to zachęcać do przenoszenia systemów mobilnych na większe urządzenia. Dziś to zjawisko nie jest już tylko możliwością na przyszłość. To się dzieję, a dla Microsoftu nie jest to dobra wiadomość. Nie dziwmy się zatem, że gigant może rozważać udostępnienie swojego systemu bezpłatnie.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|