Android Market ponownie dostępny w Chinach

13-10-2011, 07:38

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom nie była to kolejna próba cenzurowania sieci przez chińskie władze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Odnaleźliśmy techniczny problem podczas aktualizacji oprogramowania i już go usunęliśmy - napisał rzecznik prasowy Google'a. Zakończyło to domysły dotyczące trudności związanych ze sklepem od wyszukiwarkowego giganta.

Czytaj także: Przycisk +1 teraz także w reklamach graficznych

Wcześniej spekulowano, że cała sytuacja może być wynikiem cenzury, która nie jest rzadkością na terenie Chin. Problemy z dostępnością Android Marketu pojawiały się tam już od 2009 roku i często usterki nie były w żaden sposób związane z infrastrukturą Google'a.

The Register donosił wcześniej, że trudności mogły być spowodowane cyfrową wizytą Dalajlamy w Afryce Południowej. Według Ubergizmo całość miała być przygotowaniem pola pod nowy mobilny system operacyjny Qishi, który jest rozwijany przez chińskie Baidu. Analitycy zauważali również, że blokada kolejnych usług wyszukiwarkowego giganta, mogła przy okazji wymusić na chińskich użytkownikach korzystanie z lokalnych usług.

Warto przypomnieć, że już w następną środę zaprezentowany ma zostać oficjalnie Samsung Galaxy Nexus wyposażony w Androida 4.0. Urządzenie z "Zielonym Robotem" może pochwalić się świetną specyfikacją, w tym procesorem 1,5 GHz oraz 4,65-calowym ekranem Super AMOLED HD o rozdzielczości 1280x720 pikseli.

Czytaj także: Google Earth pobrane ponad miliard razy (wideo)


Źródło: CNET


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.