Analitycy zalecają kupno akcji Facebooka

08-05-2012, 13:52

Ocenę "kupuj" przypisał akcjom Facebooka analityk Arvind Bhatia z firmy Sterne Agee. Jego zdaniem walory społecznościowego giganta mogą zdrożeć w najbliższym roku nawet o kilkadziesiąt procent.

Bhatia opiera swoją ocenę na gigantycznej liczbie użytkowników, która ma wzrosnąć z około 900 milionów do ponad 1,5 miliarda w 2016 roku - zauważa serwis CNET. Zwiększyć mają się również przychody firmy.

Czytaj także: Warren Buffet nie kupi akcji Facebooka

- Nasze przewidywania będą możliwe do osiągnięcia, jeśli Facebook zwiększy swoje udziały w rynku reklamy internetowej o zaledwie 300 punktów bazowych z 5% w 2011 roku do 8% w 2016 - napisał Bhatia. - Dodatkowo obecnie Facebook ma bardzo małe udziały w Chinach, a także wciąż rozwija się na rynku mobilnym. Te dwa sektory mogą mu przynieść dodatkowo 1,5 miliarda dolarów przychodów do 2015 roku.

W ubiegłym tygodniu Facebook ogłosił, że cena jednej akcji spółki podczas debiutu giełdowego będzie wynosiła od 28 do 35 dolarów. Jak wylicza CNET, jeśli społecznościowy gigant wyceni się dokładnie po średniej cenie swoich prognoz, może zebrać z rynku około 5,6 miliarda dolarów.

O tym, że mobilne urządzenia mogą być kluczowe dla przyszłości Facebooka, można było niedawno przeczytać również w raporcie firmy comScore. Użytkownicy smartfonów ze Stanów Zjednoczonych spędzali na Facebooku średnio 441 minut miesięcznie, natomiast wykorzystując pecety - już tylko 391 minut miesięcznie.

Czytaj także: Miliony ludzi nie mają pojęcia z kim dzielą się wpisami na Facebooku


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy