AMD VISION - komputery według potrzeb

18-09-2009, 15:28

Firma AMD wpadła na pomysł, by uporządkować rozwiązania sprzętowe i uprościć system oznaczeń komputerów zależnie od ich konfiguracji oraz wykorzystania. Ma to, zdaniem producenta zespołów graficznych, ułatwić przede wszystkim laikom samodzielny wybór optymalnego sprzętu komputerowego. Co ciekawe, AMD uzależnia pojawienie się swojej nowej technologii AMD VISION od terminu premiery Windows 7.

AMD podzielił potrzeby użytkowników na trzy grupy, dopasował do nich odpowiednie rozwiązania sprzętowe i nadał wariantom proste nazwy. Dzięki temu powstała technologia przyjazna ludziom, którzy wiedzą czego oczekują, choć nie interesują się tym, co kryje się w obudowie komputera - czytamy w komunikacie prasowym.

AMD VISION

To podstawowa wersja sprzętu - opcja dla wszystkich, którym komputer kojarzy się z rozrywką: sprawdzają swoją pocztę, wysyłają e-maile, słuchają muzyki, grają i oglądają filmy.

AMD VISION Premium

Sprzęt oznaczony w ten sposób skierowany jest do osób, które lubią robić kilka rzeczy naraz: grać, tworzyć mp3 ze swoich ulubionych płyt i rozmawiać ze znajomymi, używając internetowej kamerki. Konfiguracja tego sprzętu ma dać gwarancje jakości obrazu i sprawnej pracy nawet przy wykonywaniu wielu zadań jednocześnie.

AMD VISION Ultimate

Przeznaczony jest dla osób, dla których komputer jest narzędziem pracy: tworzą na nim wysokiej jakości materiały filmowe, miksują muzykę, zajmują się profesjonalną obróbką zdjęć, a po godzinach grają online.

Pierwsze notebooki wyposażone w technologię AMD VISION pojawią się jeszcze w tym roku w okresie przedświątecznym, co będzie związane z premierą nowego systemu Microsoftu - Windows 7. Na stacjonarne komputery z AMD VISION poczekamy do pierwszego kwartału 2010 roku. W 2010 roku AMD chce wprowadzić czwarty wariant: AMD VISION Black, jeszcze bardziej zaawansowany niż AMD VISION Ultimate.

W obliczu różnorodnego i szybko zmieniającego się rynku komponentów komputerowych zastanawiające jest, czy proponowane przez AMD uproszczenia mają rzeczywiście inny sens, niż tylko szum marketingowy. Więcej informacji na temat pomysłu AMD znajdziecie na stronie AMD VISION.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy