Ambasada Królestwa Niderlandów uruchomiła portal dla polskich emigrantów zarobkowych

07-01-2016, 21:24

Portal informacyjny wHolandii.pl to hub wiedzy dla polskich emigrantów zarobkowych. Strona zawiera najważniejsze informacje, regulacje i procedury, o których powinni wiedzieć Polacy, pracując i żyjąc w Holandii.

Portal wHolandii.pl uruchomiony przez ambasadę Holandii w Polsce został stworzony w bliskiej współpracy z grupą ekspertów i profesjonalistów, zarówno z władz rządowych i organizacji z Polski, jak i z Holandii oraz wspólnie z partnerami społecznymi. Jest to część szerszej strategii, mającej na celu podniesienie świadomości imigrantów zarobkowych odnośnie ich obowiązków i praw na holenderskim rynku pracy.

"Prawidłowa organizacja pobytu i pracy Polaków w Holandii leży w naszym wspólnym interesie - mówi Adriaan Palm, charge d'Affaires Ambasady Królestwa Niderlandów. - Dotychczas informacje na temat formalnych aspektów życia w naszym kraju były dostępne tylko w języku holenderskim. Były rozproszone po wielu różnych stronach i napisane w raczej oficjalnym języku. Chcemy dostarczyć wiarygodne i przystępne informacje dotyczące Holandii i jej rynku pracy, tak by potencjalni imigranci mogli się odpowiednio przygotować na wyjazd" - mówi Palm.

Portal porusza również takie tematy jak zarobki, umowy o pracę, prawa pracownicze, urlop macierzyński i chorobowy, koszty życia, mieszkanie, edukacja itp. Strona jest dostępna na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Od roku 2007, w którym otworzył się holenderski rynek pracy, liczba Polaków pracujących w Holandii znacząco się zwiększyła. Obecnie ponad 100 tys. ludzi zostało oficjalnie zarejestrowanych w Holandii, a od 150 tys. do 250 tys. uczestniczy w pracach sezonowych.


Źródło: Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie. Informacja prasowa. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Firmy zainteresowane publikacjami prosimy o kontakt pod adresem kf@di24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930