Amazon powita Polaków w lipcu. To będzie dobry moment?

09-05-2012, 14:18

Minął już czas, w którym Amazon miał pojawić się oficjalnie w Polsce. Dziennik Internautów dotarł jednak do informacji o nowej dacie wejścia giganta i planach największej konkurencji.

Plotki dotyczące pojawienia się jednego z największych sklepów internetowych na świecie w naszym kraju zrobiły nieco szumu. W statystykach wyszukiwania Google'a widać, że na przełomie marca i kwietnia (to poprzedni termin pojawienia się Amazona w Polsce) kilkuset internautów więcej, niż w innych okresach, wyszukiwało polskiej witryny amerykańskiego sklepu.

Dość intensywnie zaczęto dyskutować w branży e-commerce, gdzie wiele osób zadaje sobie pytanie, czy Amazon faktycznie wejdzie do Polski oraz czy - jeśli wejdzie - coś się zmieni.

Czytaj też: Amazon bardzo pozytywnie zaskoczył wynikami

Dziennik Internautów dotarł do osoby, która jest współpracownikiem firmy, jednak nie chce podać publicznie swoich danych. Osoba ta ujawnia, że Amazon faktycznie miał pojawić się w Polsce na przełomie marca i kwietnia, jednak z uwagi na duży szum medialny ekspansję przełożono. Według tej osoby pojawienie się Amazona w Polsce nastąpi w lipcu, z uwagi na okres wakacyjny i mniejszą aktywność konkurencji.

Konkurencja nie śpi

Mimoże oficjalnie nie ma badań dotyczących tego, w jaki sposób internauci postrzegają serwis Allegro, to zdaje się, że część początkujących internautów uważa tę platformę za duży sklep internetowy, a takim właśnie jest Amazon. Prawdopodobnie to Allegro będzie jego bezpośrednią konkurencją, ale jako Grupa Allegro, która w swoim portfolio posiada m.in. sklep Agito.pl.

Według informatora DI na wejście Amazona do Polski Allegro jest już przygotowane. W tym czasie miałoby ruszyć ze swoimi kampaniami, aby pozbyć się szumu ze strony giganta i zepchnąć go na boczny tor.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy