Amazon podpisał umowy z wytwórniami wideo

28-07-2011, 20:14

Dzięki temu w nowych urządzeniach, które zostaną zaprezentowane już za kilka miesięcy, użytkownicy będą mieli wygodny dostęp do znanych filmów.

Obecnie przypuszcza się, że Amazon może zaprezentować swój tablet już w październiku, a firma jednocześnie chce zaoferować użytkownikom nowego urządzenia również ciekawe treści.

>>Czytaj także: Amazon wkroczy do Indii?

Sonda
Oglądasz filmy na komputerze?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według agencji Reuters firma zyskała licencję na blisko tysiąc filmów wytwórni Universal Pictures. Wśród tytułów znajdować się mają obrazy takie, jak "Elizabeth", "Być jak John Malkovich" czy "Billy Elliott".

Jak poinformował Amazon, zbiór filmów ma być dostępny dla członków "Amazon Prime". Roczne członkostwo ma kosztować 79 dolarów, jednak biorąc pod uwagę liczbę dostępnych produkcji, cena nie wydaje się być wygórowana.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu Amazon podpisał podobną umowę z CBS, która kosztować miała ponad 100 mln dol. W przypadku tego porozumienia zbiory filmowe oferowane przez firmę poszerzyły się o ok. 8 tys. materiałów. Użytkownicy będą mogli je streamować bezpośrednio do swoich urządzeń.

>>Czytaj także: Miliard dolarów przychodu z usług chmurowych Amazona w 2012 roku?


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy