Amazon: Muzyka bez DRM dla wszystkich

28-01-2008, 06:37

3,3 milionów utworów, które w Amazon.com obecnie mogą kupić jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, jeszcze w roku 2008 będą dostępne dla każdego chętnego.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Największy sklep internetowy świata - Amazon.com - ma obecnie w ofercie około 3,3 milionów utworów muzycznych, wykonywanych przez 270 tysięcy artystów z 33 tysięcy wytwórni muzycznych, w tym tzw. wielkiej czwórki. Wszystkie one dostępne są w formacie MP3 bez zabezpieczeń w systemie DRM, co pozwala na ich nieograniczone kopiowanie i odtwarzania na praktycznie każdym urządzeniu do tego przeznaczonym.

Do tej pory, kupować je mogli jedynie mieszkańcy USA. Firma ogłosiła jednak, że w 2008 roku rozpocznie sprzedaż muzyki bez DRM wszystkim zainteresowanym z całego świata. Jak twierdzą jej przedstawiciele, jest to rezultat wielu tysięcy listów, w których klienci prosili o udostępnienie kolekcji muzycznej także mieszkańcom innych krajów.

Sklep dla Amerykanów funkcjonuje od września 2007 roku. Większość piosenek można kupić w cenie od 89 do 99 centów. Nie jest jeszcze znany dokładny termin uruchomienia sprzedaży dla klientów pozostałych krajów.

Źródło: Amazon


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.