Allegro nauczy bezpiecznego korzystania z internetu

15-02-2011, 09:59

Ruszyły szkolenia i wykłady dla nastolatków, o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu. Serwis Allegro poprzez Akademię Bezpiecznego Juniora chce edukować uczniów szkół gimnazjalnych.

W 2009 roku serwis Allegro umożliwił korzystanie z serwisu aukcyjnego osobom w wieku od 13 do 18 lat poprzez konto Junior. Taki użytkownik może zarówno kupować, jak i sprzedawać przedmioty, co naraża go na niebezpieczeństwa.

>> Czytaj też: Wkrótce opcjonalne dwuskładnikowe uwierzytelnianie w Google

Sonda
Czy gimnazjaliści są ostrożni w sieci?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

- W tej chwili na Allegro zarejestrowanych jest 300 tysięcy kont Junior. To ogromna grupa młodych ludzi, za którą czujemy się w internecie odpowiedzialni. Zawsze zależało nam na tym, aby młodzież nie tylko wiedziała, jak bezpiecznie dokonywać transakcji handlowych na Allegro, ale w ogóle jak rozważnie i bez szkody dla siebie i innych osób poruszać się po całej cyberprzestrzeni - mówi Łukasz Nowak, Dyrektor Działu Zaufanie i Bezpieczeństwo serwisu Allegro.

Akademia Bezpiecznego Juniora skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych. Celem programu jest przekazanie wiedzy jak mądrze i bezpiecznie korzystać z zasobów internetu - jak nie paść ofiarą przestępców, jak nie narazić siebie i innych na niebezpieczną sytuację, jak bezpiecznie używać serwisów społecznościowych i handlowych.

Akademia Bezpiecznego Juniora ma pomóc młodym osobom w poruszaniu się w internecie
fot. Allegro - Akademia Bezpiecznego Juniora ma pomóc młodym osobom w poruszaniu się w internecie
Uczestnicy szkoleń mają szansę dowiedzieć się, jak bronić się przed wirusami, spamem, oszustwami transakcyjnymi, manipulacją czy cyberprzemocą, a także jak chronić swoje dane osobowe i bezpiecznie dokonywać transakcji internetowych.

>> Czytaj też: Bezpieczny plac zabaw w internecie

Pierwsza edycja wykładów Akademii Bezpiecznego Juniora odbyła się 9 lutego 2011 r. w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 19 w Warszawie. Kolejne szkolenia zaplanowane są w Poznaniu, Słupi Jędrzejowskiej, Dąbrowie Górniczej, Katowicach i Suwałkach.

Partnerem merytorycznym Akademii Bezpiecznego Juniora jest Fundacja Dzieci Niczyje. Więcej informacji pod adresem: www.akademiajuniora.allegro.pl


Źródło: Allegro
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy