Alekiedy - nowy serwis o kulturze, rozrywce i promocjach

17-05-2010, 12:08

Dziś, 17 maja oficjalnie ruszył serwis Alekiedy.pl. Znajdziecie tam przede wszystkim informacje o wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, miejscach wartych odwiedzin oraz akcjach promocyjnych. Co więcej, jak zapewniają twórcy, nie znajdziecie reklam ani spamu. Alekiedy ma być również odpowiedzią na potrzeby organizatorów imprez, którym serwis oferuje narzędzia umożliwiające precyzyjne dotarcie do określonych grup odbiorców.

Czy się różni AleKiedy.pl od innych dość licznych serwisów z ogłoszeniami na temat różnych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych?

Sławomir Czuż, prezes zarządu wyjaśnia: Przede wszystkim chcemy uniknąć skojarzenia, że jesteśmy portalem o imprezach i koncertach. Oczywiście o nich też informujemy, ale zdecydowanie jest to tylko element naszej oferty. Cel, który nam przyświeca, to stworzenie portalu, na którym użytkownik niezależnie od swoich zainteresowań znajdzie swoją niszę i będzie otrzymywał jedynie zamówione aktualności. Ponieważ wszystkie informacje będą pochodziły wyłącznie bezpośrednio od organizatorów wydarzeń mamy pewność, że do naszych użytkowników trafią informacje wiarygodne i sprawdzone.

Jak wyjaśniają przedstawiciele serwisu, AleKiedy.pl służy do wyszukiwania informacji o interesujących wydarzeniach, ciekawych miejscach i akcjach promocyjnych z całej Polski. Oprócz treści zamieszczanych przez organizatorów imprez uczestnicy tych wydarzeń będą mogli także pozostawiać swoje opinie i komentarze, zdawać relację z wydarzeń i imprez, w których brali udział. Ważnym punktem jest również możliwość oceniania oraz polecania miejsc wartych uwagi.

AleKiedy.pl
fot. - AleKiedy.pl
Użytkownicy poszukujący informacji mają możliwość skorzystania z drzewa kategorii (w lewej kolumnie serwisu), które pozwala na odnalezienie wydarzeń zgodnych z ich zainteresowaniami oraz miejscem zamieszkania. Alekiedy oferuje ponadto katalog o nazwie "Miejsca", powstały z myślą o tych, którzy szukają nie tylko wydarzeń, ale również ciekawych miejsc. Z kolei łowcy okazji mogą skorzystać z sekcji Hot Deal, gdzie znajdą oferty promocyjne i rabatowe.

Z serwisu można korzystać bez rejestracji, ale jako zarejestrowany użytkownik można m.in.:

  • wybrać własne kategorie zainteresowań (dzięki temu można ograniczyć ilość otrzymywanych informacji),
  • przypisać wybranym kategoriom odpowiadający naszym potrzebom zasięg (lokalny, regionalny lub ogólnopolski),
  • wybrać różne miejscowości, w których zwykle przebywamy, by móc śledzić wydarzenia odbywające się właśnie w tych miejscach,
  • dodać znajomych, wysyłać do nich wiadomości,
  • oceniać wydarzenia zgromadzenie w Alekiedy, polecać miejsca oraz imprezy,
  • a nawet organizować swój czas przy pomocy wbudowanego w konto kalendarza, który można współdzielić ze znajomymi, a także wyświetlać informacje o wydarzeniach, które śledzą nasi znajomi.

Zarejestrowani użytkownicy o wybranych wydarzeniach będą informowani także poprzez newsletter przesyłany na podany przy rejestracji adres e-mail. Do wyszukiwania informacji na AleKiedy.pl służy ponadto wyszukiwarka, widoczna w górnej części serwisu.

Przedstawiciele Alekiedy mocno podkreślają brak reklam w swoim serwisie. Zarabiać chcą na współpracy z klientami biznesowymi, organizatorami imprez, którym oferują narzędzia do publikacji ogłoszeń wraz z dostępem do systemu ocen i statystyk, a komentarze trafiające na biznesowe konto pozwolą sprawdzać skuteczność prowadzonych działań, kontrolować promocję wydarzeń, dynamicznie reagować i stymulować popyt - informują twórcy witryny.

W chwili uruchomienia serwis prezentuje informacje o 517 wydarzeniach odbywających się w 155 miejscach z całej Polski.

AleKiedy.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy