Akcje IBM biją cenowe rekordy

06-03-2012, 12:51

Po raz pierwszy za jedną akcję IBM na amerykańskiej giełdzie trzeba było zapłacić ponad 200 dolarów - zauważył serwis Bloomberg. To efekt coraz lepszych wyników korporacji.

Na początku tygodnia cena akcji IBM wzrosła o kolejne 0,9%, ustanawiając kolejny rekord. Nowojorska korporacja bez wątpienia ma powody do zadowolenia, co przekłada się również na entuzjazm wśród akcjonariuszy.

Czytaj także: IBM: Przychody o 7 proc. w górę

Tylko w tym roku akcje IBM zdrożały już o 9,1%, natomiast przez ostatnie trzy lata łączny wzrost wyniósł ponad 140%. Na amerykańskich giełdach to właśnie korporacje technologiczne w ostatnich miesiącach osiągały najlepsze wyniki.

IBM może się pochwalić obecnie tytułem największego na świecie dostawcy usług informatycznych, jednak dla inwestorów znacznie istotniejszy jest fakt, że korporacja od trzech lat z rzędu notuje zyski. Dużą zasługę w tym sukcesie ma również nowa dyrektor generalna Virginia Rometty, która jest pierwszą kobietą szefującą koncernowi w jego ponad 100-letniej historii.

Na początku lutego IBM poinformowało, że w związku z sukcesami firmy wynagrodzenie Rometty zostanie podwojone. Amerykańska korporacja ujawniła niedawno, że jej przychody za ubiegły rok przekroczyły 107 miliardów dolarów. Plany na obecny rok mają przynieść poprawę tego wyniku.

Czytaj także: IBM dobrze radzi sobie pod okiem nowej szefowej


Źródło: IBM, Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy