Akcje Foxconnu coraz droższe

31-01-2012, 11:15

Azjatycki producent elektroniki może istotnie zyskać na nowych typach obudów, jakie firma Apple ma zamiar zastosować w swoich urządzeniach - poinformował serwis Bloomberg.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Akcje chińskiego Foxconnu osiągnęły pięciomiesięczne maksima, co świadczy o świetnej kondycji firmy, ale również o wierze inwestorów w jej dobre wyniki w nadchodzących miesiącach. Najwięcej azjatycki producent ma zarobić oczywiście dzięki firmie Apple.

Czytaj także: Tym razem Samsung przegrywa w potyczce z firmą Apple

Zdaniem serwisu Bloomberg inwestorzy mają nadzieję, że Foxconn zarobi na nowej generacji smartfonów iPhone, które mają być wyposażone w metalowe obudowy. Obecnie firma Apple w najnowszym urządzeniu tego typu wykorzystuje szkło. Warto przypomnieć, że właśnie na telefonach iPhone kalifornijski gigant zarabia najwięcej.

Przedstawiciele Foxconnu nie chcą komentować nagłego wzrostu cen akcji firmy, jednak analitycy nie mają wątpliwości, że produkcja nowych urządzeń dla korporacji Apple może się okazać niezwykle zyskowna. Po najnowszy model smartfona, oznaczonego jako 4S, przed sklepami firmy ustawiały się długie kolejki, pomimo stosunkowo niewielkich zmian w samym urządzeniu w stosunku do jego poprzedniej wersji.

Choć przychody Foxconnu za pierwszy kwartał fiskalny niemal podwoiły się w stosunku do wcześniejszych trzech miesięcy, ostatnio firma jest na ustach wielu komentatorów z mniej chlubnego powodu. Chińska korporacja od dawna oskarżana jest o nadmierne wykorzystywanie pracowników, a niedawno nawet Tim Cook szefujący firmie Apple zapewniał, że pracuje nad tym, by zmienić taką sytuację.

Czytaj także: Samsung skorzysta na nieobecności telefonu firmy Apple w Chinach


Źródło: Bloomberg


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.