Akademia Allegro pomaga zmniejszać wykluczenie cyfrowe

30-04-2011, 06:43

Tylko 47% w wieku od 45 do 54 lat potrafi się poruszać w wirtualnej rzeczywistości - wynika z danych GUS-u. Jeszcze gorzej radzą sobie osoby po 55 roku życia. Akademia Allegro prowadzi otwarte i bezpłatne szkolenia dla seniorów.

Rewolucja internetowa dokonała się zbyt szybko, często zapominano o dokształcaniu tych osób, które nie miały szans odebrać elementarnej nauki z obsługi komputera jeszcze w szkole podstawowej. Dla nich stworzyliśmy społeczną kampanię, której celem jest aktywna walka z internetowym wykluczeniem – mówi Mariusz Wesołowski, koordynator ds. edukacji w Grupie Allegro.

>> Czytaj też: Allegro nauczy bezpiecznego korzystania z internetu

Akademia Allegro walczy z wykluczeniem cyfrowym ucząc seniorów obsługi internetu
fot. Akademia Allegro - Akademia Allegro walczy z wykluczeniem cyfrowym ucząc seniorów obsługi internetu
Szkolenia dla seniorów są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych korzystaniem z tych dotychczas nieznanych dobrodziejstw internetu, które dla młodszych Polaków stanowią chleb powszedni. Seniorzy nauczą się m.in. obsługi kont e-mail, wykonywania przelewów internetowych, wypełniania formularzy w sklepach internetowych oraz udziału w aukcjach. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymają książki dot. zagadnień internetu, komputerów, fotografii i arkuszy tekstowych.

Według statystyk serwisu Allegro tylko co ósmy klient wirtualnych sprzedawców to osoba po 50. roku życia. Młodsi zgarniają zatem większość zakupowego tortu w sieci. A mogłoby być znacznie lepiej, gdyby więcej niż 22% seniorów w ogóle korzystało z internetu.

>> Oglądaj też: Allegro z wykładami na uniwersytecie - wywiad z Mariuszem Wesołowskim (wideo)

Projekt funkcjonujący w ramach Akademii Allegro zjeździł już kilkadziesiąt polskich miast, ale na trasie darmowych warsztatów są jeszcze m.in. Gdańsk, Wrocław, Kraków, Poznań czy Łódź. Więcej na stronie: www.akademia.allegro.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy