Aero2 na dywaniku UKE za opłatę przy świadczeniu bezpłatnego dostępu do internetu

29-06-2011, 15:03

Spółka świadcząca od niedawna usługi bezpłatnego dostępu do internetu pobiera opłatę depozytową w wysokości 55 zł. UKE chce to wyjaśnić.

Sonda
Skorzystasz z bezpłatnego mobilnego internetu Aero2?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Spółka Aero2 przez okres trzech lat ma udostępniać darmowy internet mobilny, co było warunkiem otrzymania częstotliwości z zakresu 2570 - 2620 MHz. Usługa miała być świadczona bezpłatnie, choć jak się okazało przy rozpoczęciu dystrybucji kart SIM, firma pobiera opłatę w wys. 55 zł, która po zakończeniu umowy jest zwracana.

Forumszerokopasmowe.pl donosi, że Prezes UKE podejmie działania w celu wyjaśnienia charakteru opłaty depozytowej stanowiącej zgodnie z regulaminem Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu świadczonej przez Aero2 dla abonentów kwotę zabezpieczenia należności operatora z tytułu udostępnienia karty SIM, w wysokości określonej w ust. 8.1 regulaminu.

>> Czytaj też: UKE: operatorzy na trasach kolejowych muszą sporo nadrobić

Równie kontrowersyjnym i szeroko dyskutowanym aspektem jest dystrybucja kart SIM. Aero2 wydaje karty SIM tylko i wyłącznie w swojej siedzibie w Warszawie, choć zasięg internetu mobilnego obejmuje różne obszary Polski.

Według wspomnianego już wcześniej serwisu, Prezes UKE nie ma możliwości ustalania zasad budowania sieci dystrybucyjnej w szczegółach. Niemniej jednak, w miarę wzrostu obszaru pokrycia zasięgiem sieci, spółka będzie zmuszona do rozwoju sieci dystrybucyjnej dodatkowych kart SIM, jeżeli ich obecności wymagać będzie technologia dostępu do sieci internet.

Warto zaznaczyć, że przez pierwszy rok prędkość mobilnego internetu będzie sięgać 256 kbps, a później – na 24 miesiące – wzrośnie do 512 kbps. O tym, jak złożyć wniosek pisaliśmy w Dzienniku Internautów w zeszłym tygodniu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy