Adopcja kolejnych linijek kodu to sposób deweloperów Miro, darmowego odtwarzacza telewizji internetowej, na zdobycie środków niezbędnych do dalszego rozwoju aplikacji. Powyższy przykład obrazuje, że w dzisiejszych czasach nie potrzeba inwestorów czy umów z "większymi" firmami. Liczy się dobry pomysł.
W zamian za "adopcję" linijki Miro oferuje umieszczenie imienia tymczasowego "rodzica" w kodzie źródłowym odtwarzacza oraz pośród osób odpowiedzialnych za powstanie aplikacji. Do dyspozycji zostaje również oddany widget wyświetlający zaadoptowaną linię kodu na stronie internetowej oraz... jej "zdjęcie".
W chwili przygotowywania publikacji ostatnią osobą, która zdecydowała się na adopcję jest Bjorn Webber. Jego "dzieckiem" została linia nr 24026:
len(feed.items)).send_to_frontend()
Obecnie wydaje się, że w odnajdywaniu nowych źródeł pozyskiwania wszelakich pieniędzy ogranicza nas tylko wyobraźnia. A tą wykazał się w 2005 roku Alex Tew, wówczas 21-letni student.
Aleks, nie mając środków potrzebnych m.in. na dalszą naukę, utworzył stronę zawierającą milion pikseli, każdy z nich oferował za symbolicznego dolara.
Brytyjczyk osiągnął pełen sukces. W przeciągu niecałych 4 miesięcy Aleks sprzedał 99,9% pikseli dostępnych na stronie. Ostatni tysiąc postanowił wystawić na aukcji, by dodatkowo zwiększyć swój dochód.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*