Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Adobe: Nowa paczka do edycji zdjęć i wideo dla amatorów

22-09-2010, 09:23

Adobe wprowadza na rynek nowe wersje programów do edycji zdjęć i wideo dla amatorów – Photoshop i Premiere Elements 9. Programy będą dostępne zarówno na platformę Windows, jak i Mac OS X.

Sonda
Korzystasz z płatnych programów do edycji multimediów?
  • Tak
  • Nie, wystarczają mi darmowe narzędzia
  • Nie zajmuję się obróbką multimediów
wyniki  komentarze

Firma Adobe poinformowała o wprowadzeniu na rynek programów Adobe Photoshop Elements 9 oraz Adobe Premiere Elements 9 dla systemów Windows i Mac OS X. Są to nowe wersje oprogramowania do edycji zdjęć i plików wideo dla użytkowników indywidualnych. Nowa wersja po raz pierwszy wprowadza Premiere Elements na platformę Mac. Programy będą dostępne osobno oraz w jednym pakiecie. Oba programy współpracują ze sobą, co pozwala zwiększyć ich potencjał.

- Naszym celem jest udostępnienie klientom inteligentnych, łatwo dostępnych funkcji, które wykonują wszystkie pracochłonne czynności i umożliwiają łatwą prezentację zdjęć i filmów — powiedział Kevin Connor, wiceprezes ds. zarządzania produktami w dziale cyfrowego przetwarzania obrazu (Digital Imaging) firmy Adobe.

>> Czytaj też: Edycja zdjęć w serwisie Flickr

Oprogramowanie Photoshop Elements 9 i Premiere Elements 9 posiada narzędzia potrzebne użytkownikom do optymalnej obróbki zdjęć i plików wideo. Narzędzie Spot Healing Brush analizuje treść obrazu i za pociągnięciem pędzla oczyszcza lub poprawia zdjęcia, na przykład usuwając z ich tła turystów. Nowe opcje wspomagania edycji prowadzi użytkownika krok po kroku przez proces uzyskiwania ciekawych efektów, takich jak Out of Bounds (element zdjęcia staje się trójwymiarowy), tworzenie zdjęć w stylu pop-artu czy łatwe retuszowanie portretów.

Cartoon Effects w Adobe Premiere Elements 9
fot. - Cartoon Effects w Adobe Premiere Elements 9
Premiere Elements 9 umożliwia poprawienie filmu w ciągu paru minut za pomocą narzędzi, które mają rozwiązać problemy z dźwiękiem, usunąć najgorszej jakości sekwencje, ustabilizować drgający obraz i skorygować kolory oraz oświetlenie. Ponadto z każdego materiału wideo można zrobić film animowany za pomocą narzędzi Cartoon Effects, a zoptymalizowane funkcje zapewniają płynność edycji i przeglądania, nawet w jakości HD.

Moduł Organizer pozwala wysyłać zdjęcia i wideoklipy oraz importować je z popularnych kamer kieszonkowych typu Flip Video i lustrzanek cyfrowych, a także znakować je i oglądać w jednym centralnym miejscu. Funkcja Auto-Analyzer umożliwia znakowanie najlepszych zdjęć i sekwencji wideo oraz rozpoznaje twarze na zdjęciach. Użytkownik może szybko wysyłać zdjęcia i wideoklipy bezpośrednio na Facebooka, łączyć je w interaktywnych albumach online oraz udostępniać je z jakością zbliżoną do DVD.

>> Czytaj też: Google i Picnik - obróbka zdjęć przejdzie do sieci?

Oba programy są dostępne w polskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna pojedynczego programu to ok. 325 złotych netto. Pakiet obu programów powinien kosztować 495 złotych netto.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik