Adobe Edge umożliwi tworzenie animacji dla HTML5

01-08-2011, 10:31

Firma nie chce bynajmniej zniechęcać do korzystania z Flasha, jednak stara się wykorzystać możliwości oferowane również przez inne technologie.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Adobe poinformowało o zamknięciu swoich sklepów z aplikacjami dla środowiska uruchomieniowego AIR. Czyżby podobny los miał wkrótce spotkać również popularnego Flasha?

>>Czytaj także: Nowe łatki od Adobe

Sonda
Microsoft dba należycie o prywatność użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Firma zaprezentowała testową wersję narzędzia Adobe Edge, które umożliwia tworzenie treści i animacji dla stron internetowych z wykorzystaniem HTML5, CSS3 oraz JavaScriptu. HTML5 jest szansą dla Adobe - powiedział Devin Fernandez, menedżer segmentu Web Pro.

Na razie Adobe nie ma jednak zamiaru uśmiercać dobrze znanego Flasha, który sprawdza się bardzo dobrze w obszarach, na które HTML5 nie jest gotowe, jak gry 3D. Fernandez zapewnia także, iż rozwój nowego narzędzia wcale nie oznacza, że dla Flasha również nie pojawiają się ciekawe okazje do wykorzystania.

Wersja poglądowa Edge pozwala na tworzenie kompozycji za pomocą prostych narzędzi do rysowania oraz umieszczania tekstu. Dzięki niej możemy również importować znane formaty multimedialne czy skorzystać z kilkudziesięciu dostępnych domyślnie efektów. Narzędzie można pobrać ze strony Adobe.

>>Czytaj także: Chcą przekonać do nowego Adobe Creative Suite 5.5


Źródło: ReadWriteWeb
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy