ACTA: Prezydent spotyka się z ministrami i RPO

02-02-2012, 21:10

Podczas spotkania Bronisław Komorowski chciał uzyskać jasne odpowiedzi na pytania dotyczące możliwych zagrożeń dla wolności obywatelskich, jakie mogłyby powstać w wyniku ratyfikacji przez Polskę ACTA.

W ostatnim dniu stycznia prezydent Bronisław Komorowski skierował do rzecznika Praw Obywatelskich, prof. Ireny Lipowicz, pismo, w którym poprosił o jej ustosunkowanie się do podpisanej przez Polskę 26 stycznia umowy ACTA. Podkreślił on, że powodem podjęcia przez niego tego kroku były protesty istotnej części społeczeństwa. Co istotne, zwrócił uwagę, że miały one miejsce także w internecie.

Czytaj także: ACTA: Internet gwarantuje spokój społeczny?

Dzisiaj głowa państwa podjęła dalsze działania mające na celu dokładne zapoznanie się z postanowieniami ACTA oraz ich wpływem na polskie prawodawstwo. W Pałacu Prezydenckim miało miejsce spotkanie Bronisława Komorowskiego z ministrami sprawiedliwości Jarosławem Gowinem, kultury i dziedzictwa narodowego Bogdanem Zdrojewskim oraz administracji i cyfryzacji Michałem Bonim, a także Rzecznikiem Praw Obywatelskich prof. Ireną Lipowicz. W spotkaniu uczestniczyli również ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Sławomir Rybicki, Krzysztof Łaszkiewicz i Maciej Klimczak.

Podczas konferencji prasowej, jaka miała miejsce później, Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała, że prezydent chciał uzyskania klarownych odpowiedzi na pytanie, na ile ACTA może stanowić zagrożenie dla wolności obywatelskich. Dodała, że prezydent jest zadowolony z faktu, że proces ratyfikacji w Polsce nie rozpocznie się do momentu rozwiania wszelkich wątpliwości związanych z umową.

- Prezydent stoi także na stanowisku, że należy z całą stanowczością i w jasny sposób oddzielić odpowiedzialność internautów, odpowiedzialność użytkowników internetu od odpowiedzialności firm, podmiotów, które zajmują się udostępnianiem w sieci poszczególnych materiałów - podsumowała Trzaska-Wieczorek.

Czytaj także: ACTA: Coraz więcej naruszonych listów z wnioskami o referendum


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Bronisław Komorowskitag ACTA
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031