Acer znów zacznie zarabiać w tym roku?

18-01-2012, 14:50

Tajwańskie przedsiębiorstwo może powrócić do rentowności jeszcze w tym roku - uważają źródła w przemyśle, na które powołuje się serwis DigiTimes.

Acer w ostatnim czasie zakończył istotne inwestycje na azjatyckim rynku, a także zapowiedział skupienie się na produktach wyższej klasy. Zdaniem analityków pozwoli to firmie przywrócić zyskowność jeszcze w tym roku.

Czytaj także: Asus Eee Pad z poprawkami oprogramowania

Na targach CES Acer zaprezentował nową serię netbooków, w tym modele Aspire S5 oraz 14- i 15-calowe urządzenia Aspire Ultra. W drugiej połowie roku firma ma również udostępnić kolejne sprzęty z Windowsem 8, które przeznaczone będą dla bardziej wymagających użytkowników.

Według witryny Commercial Times tajwański producent spodziewa się w tym roku zwiększenia dostaw w Europie o 10-20%. Byłoby to znacznie więcej niż reszta rynku, który dodatkowo nie rozwija się zbyt dobrze ze względu na kryzys finansowy państw ze strefy euro.

- Zmienimy naszą strategię i poprawimy przychody poprzez usunięcie z rynku tanich i niedochodowych produktów - zapewniał niedawno J.T. Wang szefujący Acerowi. Korporacja ma już niedługo zaprezentować tablet z ekranem wysokiej jakości, oferującym rozdzielczość 1080p HD i działającym pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Czytaj także: Asus Transformer Prime zadebiutuje bez opóźnień


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy