Acer zawiódł inwestorów

15-02-2012, 18:15

Tajwański producent elektroniki opublikował wyniki gorsze od oczekiwań analityków. Prawdopodobnie nie wpłynie to jednak na długoterminową ocenę kondycji Acera.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Acer poinformował, że słabe wyniki są efektem wcześniejszych problemów w spółce. Obecnie pozycja firmy ma być jednak stabilna.

Czytaj także: Acer pozywa swojego byłego dyrektora generalnego

Tajwańska korporacja odnotowała w ostatnim kwartale ubiegłego roku zysk netto na poziomie zaledwie 3,38 miliona dolarów. Analitycy oczekiwali sumy ponad dwa razy wyższej, choć warto zauważyć, że przez wcześniejsze pół roku Acer generował jedynie straty. Wyjście z tego typu problemów można uznać za duży sukces.

W raporcie za cały 2011 rok Acer musiał przyznać się do straty, która jednak według zapewnień szefostwa firmy, w przyszłości z pewnością się nie pojawi. Po operacyjnych i strategicznych zmianach wprowadzanych od drugiego kwartału obecna sytuacja finansowa i biznesowa Acera staje się bardziej stabilna i zdrowa - czytamy w raporcie azjatyckiego producenta.

Już na początku tego roku analitycy byli przekonani, że kolejne miesiące będą oznaczały dla korporacji ponowne rozpoczęcie generowania zysków. Swój model biznesowy Acer oparł przede wszystkim o wyższej klasy komputery przenośne, choć w drugiej połowie roku firma planuje zaprezentować również smartfona wspierającego rozwiązania chmurowe.

Czytaj także: Szef Acera wróży sukces ultrabookom


Źródło: Acer, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.