Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Listy Czytelników

Od jakiegoś czasu abonenci telewizji satelitarnej n są nękani bardzo uciążliwą reklamą emitowaną zaraz po każdym uruchomieniu dekodera. Reklama ma formę planszy zastępującej właściwy obraz i zachęcającej do skorzystania z oferty wypożyczalni VOD operatora - pisze Czytelnik Dziennika Internautów.

Do Dziennika Internautów zgłosił się Czytelnik, a jednocześnie abonent telewizji satelitarnej n. Klient narzeka na praktyki operatora i nachalne reklamy, o których pisze:

Prawdopodobnie nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że reklama działa już od dwóch tygodni – a jest to już druga wersja tego pomysłu. Pierwsza wyświetlała program startowy (czyli ostatnio oglądany) w małym okienku. W obecnej system przełącza automatycznie program z okienka na TVP1. Dodatkowo całość okraszona jest bardzo irytującą blokadą. Plansza blokuje jakiekolwiek akcje pilotem przez pierwszych 10 sekund – ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby abonenci nawet kilka razy dziennie wgapiali się w tę samą reklamę bez możliwości jej szybkiego pominięcia.

Dziś rano przyszła mi do głowy ciekawa myśl. Jak ma się taka reklama do przepisów prawa. Zerknąłem więc w ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Na pewno w przypadku usług telewizji n można mówić o systemie informatycznym - dekoder to nic więcej jak komputer posiadający nawet swój własny adres - choćby poprzez spersonalizowaną kartę klienta, która w nim spoczywa. Co prawda ustawa wyklucza z obostrzeń radio i telewizję (trudno, żeby prosiły nas o zgodę na wyemitowanie reklam), ale platforma n telewizją nie jest, a tylko zwykłym pośrednikiem w przekazywaniu sygnału.

Przesłaliśmy już prośbę o wyjaśnienie tej sytuacji do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, prawników oraz rzecznika telewizji satelitarnej n. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy stanowiska poszczególnych instytucji.

Przeczytaj opinię prawnika: Telewizja n spamuje?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl

UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl


Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik