Abonament RTV w zamian za treści w internecie

11-01-2012, 09:59

Płacąc abonament radiowo-telewizyjny (RTV), obejrzysz wszystko za darmo w internecie - to pomysł prezesa TVP, Juliusza Brauna, opisywany w Pulsie Biznesu.

O abonamencie RTV w 2012 roku wypowiadał się już m.in. przewodniczący KRRiT, Jan Dworak. Przewodniczący w połowie grudnia powiedział, że do płacenia abonamentu RTV będzie zobowiązana osoba, która ma w mieszkaniu energię elektryczną, radio, telewizor lub komputer. Tydzień później stwierdził, że w KRRiT nie ma takiego projektu.

Jak mówi Braun, bezpłatny dostęp do treści TVP w sieci może być rewolucją w myśleniu o abonamencie. Według niego internet przestaje być miejscem, gdzie treści są darmowe, kolejne serwisy wprowadzają opłaty. Dzięki abonamentowi TVP będzie mogła udostępniać treści za darmo, a płatnik abonamentu powinien mieć prawo do bezpłatnego korzystania z całych zasobów TVP.

Czytaj więcej o abonamencie RTV w Dzienniku Internautów

Jednak jak podkreśla Puls Biznesu, to na razie luźny pomysł, propozycja do dyskusji. Szczególnie, że TVP musi poprawić swoje serwisy internetowe i udostępnić w nich więcej treści, by były atrakcyjniejsze.

Z drugiej strony Juliusz Braun zapewnia, że serwisy są już rozbudowywane, a za kilka tygodni zacznie działać nowy portal internetowy TVP. Nowym obszarem aktywności telewizji publicznej będą też platformy udostępniające treści przygotowane specjalnie do internetu.


Źródło: Puls Biznesu
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy