Apple rozszerza funkcję wprowadzoną pod koniec ubiegłego roku również na użytkowników spoza Stanów Zjednoczonych.
Apple nie śpieszy się z udostępnianiem swojej chmurowej usługi muzycznej, jednak już teraz interesujące aktualizacje pojawiają się w iTunesie.
Jak zauważył serwis MacRumors, firma umożliwia teraz odsłuchiwanie aż 90-sekundowych fragmentów utworów również użytkownikom spoza USA. Rozwiązanie zaprezentowano w Ameryce pod koniec ubiegłego roku dla piosenek dłuższych niż 2,5 minuty.
Choć firma nie poinformowała oficjalnie o aktualizacjach, informatorzy witryny podają, że całość rozszerzono m.in. dla użytkowników z Kanady, Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii oraz niektórych europejskich państw.
Warto przypomnieć, że Apple podjęło decyzję o wydłużeniu czasu odsłuchu jednostronnie w liście do wytwórni. Wszystko, co musicie zrobić, to kontynuować udostępnianie swoich treści w iTunes Store, a będzie to oznaka akceptacji naszych nowych warunków - napisał w ubiegłym roku gigant z Cupertino.
Zmiana miała poprawić sprzedaż muzyki w sklepie, a jak się okazało, wytwórnie muzyczne nie protestowały w związku z nowościami. Nie wiadomo jednak, dlaczego Apple tak długo czekało na wydłużenie czasu odsłuchu również mieszkańcom innych państw.
Artykuł może zawierać linki partnerów, umożliwiające rozwój serwisu i dostarczanie darmowych treści.
|
|
|
|
|
|
|
|
Stopka:
© 1998-2025 Dziennik Internautów Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.